سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 20 فروردین 1399  ::  19:07   

نمایندگان HDP در پارلمان ترکیه مطرح کردند:

چرا تست کرونا در دیاربکر و باتمان کم انجام می شود؟

سرویس ترکیه - گارو پایلان، نماینده دیاربکر در پارلمان ترکیه از حزب کُردی دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با انتقاد از تدابیر پیشگیرانه دولت برای مقابله با ویروس کرونا در مناطق کردنشین عنوان کرد: چرا در دیاربکر تا به امروز تنها 500 تست کرونا انجام گرفته است؟.

به گزارش کردپرس، گارو پایلان، نماینده دیاربکر در پارلمان ترکیه از حزب کُردی دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با انتقاد از تدابیر پیشگیرانه دولت برای مقابله با ویروس کرونا در مناطق کردنشین عنوان کرد: «چرا در دیاربکر تا به امروز تنها 500 تست کرونا انجام گرفته است؟ آیا در خصوص توزیع تست کرونا تبعیضی علیه دیاریکر و دیگر استان های کردنشین ترکیه وجود دارد؟».

به نوشته روزنامه اورنسل، پایلان ضمن درخواست از وزیر بهداشت ترکیه برای ارائه پاسخ به این سوالات عنوان کرد: «در 27 روز اخیر در دیاربکر تنها 500 تست کرونا صورت گرفته است. در شهری با جمعیت دو میلیون که ویروس کرونا شیوع گسترده داشته و این ویروس قربانیانی در این شهر گرفته است این تعداد تست قابل درک نیست».

همچنین فلکناز اوچه، نماینده باتمان در پارلمان ترکیه از حزب HDP نیز در اظهاراتی با طرح سوالاتی مشابه در خصوص باتمان عنوان کرد: «روزانه به طور متوسط 20 هزار تست در ترکیه صورت می گیرد. از آغاز شیوع ویروس کرونا در ترکیه تا کنون نزدیک 200 هزار تست صورت گرفته است علی رغم توصیه اتحادیه پزشکان ترک و دیگر نهادهای بهداشت و درمان در خصوص افزایش شمار تست کرونا در ترکیه، در شهری مانند باتمان با 650 هزار جمعیت در 25 روز اخیر تنها 450 تست صورت گرفته است که هنوز جواب تست ها نیز ارسال نشده است».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها