سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 1 خرداد 1399  ::  17:10   

قروه، دهگلان و سروآباد به عنوان مناطق سفید کرونا اعلام شدند

سرویس کردستان- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: سه شهرستان قروه، دهگلان و سروآباد به عنوان مناطق سفید از لحاظ ویروس کرونا در این استان اعلام شدند.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، آرزو فلاحی اظهار داشت: اعلام وضعیت سفید به معنای پایان بیماری در این شهرستان‌ها نیست بلکه متوسط میزان بستری روزانه (به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت) در این شهرستان‌ها در روزهای اخیر یک نفر بوده و موردی از فوت بر اثر کرونا در ۲ هفته اخیر نیز در آنها گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه دیگر مناطق استان در وضعیت زرد هستند، افزود: بعد از ۱۵ اردیبهشت روند افزایشی و یا کاهشی شدیدی در زمینه ابتلا به کرونا در استان شاهد نبوده‌ایم و استان در این زمینه در مرحله با ثباتی بسر می‌برد.

فلاحی با بیان اینکه پیش بینی دوم برای ۲ هفته پایانی خرداد است، اضافه کرد: در حال حاضر وضعیت با ثباتی در استان داریم و متوسط روزانه مبتلایان به این ویروس بین ۳۰ تا ۵۰ مورد است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به کاهش تعداد بستری شدگان در بیمارستان‌های استان هم اشاره کرد و یادآور شد: از مجموع مبتلاین به کرونا در استان، ۴.۷ درصد در بیمارستان‌ها بستری هستند که بیشترین آمار هم مربوط به سنندج و بیمارستان توحید این شهر است.

وی افزایش تشخیص بیماری و بی توجهی مردم به رعایت توصیه‌های بهداشتی را از جمله شاخص‌هایی عنوان کرد که در زمینه افزایش تعداد مبتلایان تاثیر دارد و گفت: در حال حاضر دغدغه اصلی، شیوع موج دوم بیماری است که اگر مردم رعایت کنند به این مرحله نخواهیم رسید.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه تعطیلات عید سعید فطر از مردم استان خواست تا همچنان از برگزاری دورهمی‌ها و میهمانی‌های با تعداد جمعیت زیاد برای حفظ سلامت خود و اطرافیان خودداری کنند.