انتشار:  شنبه 3 خرداد 1399  ::  21:20   

مسعود بارزانی خطاب به جریان های اقلیم کردستان:

به جای تحقیر یکدیگر و ایجاد تنش و تناقض بیشتر، برای حل مشکلات مردم با یکدیگر همکاری کنید

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) در پیام تبریک عید فطر از احزاب و جریان های سیاسی اقلیم کردستان درخواست کرد که به جای تحقیر یکدیگر و ایجاد تنش و تناقض بیشتر، برای حل مشکلات مردم  با یکدیگر همکاری کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری باس نیوز، مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) طی پیامی فرا رسیدن عید سعید فطر به مسلمان جهان، عراق و اقلیم کردستان و همچنین کادر درمانی اقلیم و نیروهای پیشمرگ، تبریک گفت.

وی در این پیام اشاره کرده که اقلیم کردستان، به دلیل شیوع پاندمی کرونا و بحران‌ های سیاسی عراق و وضعیت بد اقتصادی داخلی و جهانی، در وضعیتی دشوار و حساس و در مقابل چالش ‌های جدیدی قرار گرفته است  و از همه جریان ‌های سیاسی اقلیم درخواست کرد، برای عبور از چالش‌ ها و پشت سر گذاشتن این وضعیت، مسئولیتی ملی بر عهده گرفته و راه صلح، برادری و اتحاد را در پیش بگیرند.

مسعود بارزانی در این پیام اعلام کرده:" از همه جریان‌ ها درخواست می‌کنم که به جای تحقیر یکدیگر و ایجاد تنش و تناقض بیشتر، برای حل مشکلات مردم و از میان برداشتن موانعی که سر راه آنان قرار گرفته با  یکدیگر همکاری کنند. این انتظار مردم از همه جریان‌ های سیاسی است."

وی خاطر نشان ساخته که همه دستاوردها و پیروزی‌ های اقلیم کردستان در سایه اتحاد و مسئولیت ‌پذیری جریان ‌های سیاسی به وجود آمده است.

رهبر پارتی همچنین ابراز امیدواری کرده که این عید پایانی برای همه اقدامات تروریستی و ناخوشی‌ و بلایا باشد و صلح و آرامش به همه بشریت باز گردد.