انتشار:  یک‌شنبه 4 خرداد 1399  ::  00:54   

رییس حزب آشتی دموکرات کُردستان سوریه در گفت‌وگو با کُردپرس عنوان کرد؛

بخشی از حزب تازه تاسیس هستیم/چاره بحران سوریه در گرو حل مسئله کُرد است

سرویس سوریه-رییس حزب آشتی دموکرات کُردستان سوریه گفت‌:یکی از اولین اقدامات ما در جریان تازه تاسیس(اتحاد ملی کُردها در سوریه)، مشخص نمودن هیاتی برای ادامه گفت‌وگوها با نمایندگان انجمن میهنی کُرد بود.

«طلال محمد» رییس حزب آشتی دموکرات کُردستان سوریه در گفت‌وگو با کُردپرس با اشاره به حضور این حزب در جریان تازه تاسیس (اتحاد ملی کُردها در سوریه) اظهار کرد:حزب ما یکی از احزاب اصلی است که حول مفاهیم مشترکی به همراه بیست و پنج چهار حزب دیگر مبادرت به تشکیل حزب اتحاد ملی کُردها در سوریه نموده است.

وی ادامه داد:نه سال از بحران‌ سوریه گذشت و وارد دهمین سال از این منازعه ویرانگر می‌شویم.قدرت‌‌های جهانی که در خاک سوریه حضور دارند براساس منافع خود بدنبال راه‌حل سیاسی برای این بحران هستند و لازم است ما هم بخشی از این راه‌حل باشیم.

وی افزود:مشکل سوریه حل نمی‌شود و اتحاد به سوریه بازنمی‌گردد اگر که مسئله کُرد در سوریه حل نشود، به همین خاطر لازم است که جریان‌های کُرد در کُردستان سوریه متحد شوند.

طلال محمد گفت:لازم است احزاب کُرد با خواسته‌های مشترک به استقبال تغییراتی که در آینده سوریه به وجود می‌آیند، بروند و هم در قبال وضعیت سوریه و هم در قبال مسئله کُرد تصمیم واحدی اتخاذ نمایند.

وی تصریح کرد:در نهایت احزاب به درخواست ژنرال "مظلوم کوبانی"  پاسخ دادند و به تشکیل حزب اتحاد ملی کُرد برای رویارویی با پیشامدهای آینده در قبال سرنوشت کُردها در سوریه اقدام نمودند.

طلال محمد با اشاره به اقدام حزب تازه تاسیس برای ادامه گفت‌وگوها با انجمن میهنی کُرد(ENKSE) خاطرنشان کرد:یکی از اولین اقدامات ما در حزب تازه تاسیس، مشخص نمودن هیاتی برای ادامه گفت‌وگوها با نمایندگان انجمن میهنی کُرد بود.

رییس حزب آشتی دموکرات تاکید کرد:نمایندگان احزاب مختلف برای مذاکره در مورد سرنوشت کُردستان سوریه و مذاکرات با طرف‌های داخلی و خارجی در قالب حزب تازه تاسیس اقدام‌ می‌کنند.

این سیاستمدار کُرد حاضر در حزب اتحاد ملی کُردها درباره چشم‌انداز آینده کُردستان سوریه به کُردپرس گفت:حل شدن بحران سوریه تنها با حل مسئله کُرد ممکن می‌شود.ما از یک قانون غیرمتمرکز که همه اقوام و ادیان و جریان‌های سیاسی در آن تعریف شده باشد و تحت نظارت نیروهای بین‌المللی و از جمله آمریکا و کشورهای دیگر قرار بگیرد، حمایت می‌کنیم.

وی افزود:در حال حاضر واجب است کُردها متحد شوند و همچنان که ژنرال مظلوم عبدی از جریان‌های کُرد درخواست کرد و ایالات متحده نیز از مذاکرات حمایت می‌کند، لازم است احزاب کُرد هم متحد شوند.