سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 5 خرداد 1399  ::  17:10   

اخبار ضد و نقیض از سقوط یک بالگرد نظامی در غرب عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - به دنبال آن که یکی از شیوخ عشایر از سقوط یک بالگرد نظامی در بزرگ ترین استان عراق خبر دادند، فرماندهی عملیات این استان چنین رویدادی را تکذیب کرد.

به گزارش کردپرس، یک منبع امنیتی در عراق بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در گفت و گو با شبکه ماهواره ای الرشید اعلام کرد که یک بالگرد نظامی هنگام پرواز در آسمان شهرستان مرزی رطبه در جنوب غرب استان الانبار در غرب این این کشور، هدف تیراندازی عناصر وابسته به گروه تروریستی داعش قرار گرفته است.

به گفته این منبع امنیتی که نام وی فاش نشده، بالگرد مذکور مجبور به فرود اضطراری شده در حالی که نیروی هوایی عراق نیز پاسخ تیراندازی تروریست های داعش را داده و دو تن از آنها را از پای درآورده است.

در همین حال، حمید الهایس، رئیس شورای نجات الانبار و از شیوخ عشایر این استان سنی نشین نیز در پیامی در شبکه های اجتماعی تاکید کرد که دو تن از عناصر مسلح داعش با استفاده از سلاح های سبک، به سوی یک بالگرد نظامی عراق تیراندازی کرده و در نتیجه آن نیز، خدمه بالگرد مجبور به فرود اضطراری شدند.

الهایس ضمن تاکید بر این که بالگرد مذکور هنگام فرود اضطراری در شهرستان رطبه منهدم شده با این حال خدمه آن نجات پیدا کردند، خاطر نشان ساخت که تروریست های داعش تلاش کردند به خدمه حمله کنند با این حال خود هدف حمله نیروی هوایی عراق قرار گرفتند و از پای درآمدند.

در واکنش به این اخبار نیز، فرماندهی عملیات الانبار وابسته به وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای، گزارش های منتشر شده در شبکه های اجتماعی مبنی بر سقوط یک بالگرد نظامی در شهرستان رطبه را تکذیب کرده و ادامه حملات نیروی هوایی به پناهگاه های تروریست های داعش در این استان را مورد تاکید قرار داد.

برچسب‌ها:
#عراق
#الانبار
#شهرستان رطبه
#سقوط بالگرد
#داعش