سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 5 خرداد 1399  ::  18:00   

عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات:

حزب دمکرات تصمیم به برگزاری نشست با اتحادیه میهنی دارد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان (پارتی) اعلام کرد که این حزب تصمیم به برگزاری نشست با اتحادیه میهنی برای گفتگو بر سر مسائل فیمابین گرفته است.

 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری رادیو نوا، کاک امین نجار در سخنانی اعلام کرد که برگزاری نشست میان اتحادیه میهنی (یکیتی) و حزب دمکرات (پارتی) برای حل مشکلات پیش آمده، بسیار ضروری است.

عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان (پارتی) اعلام کرد که این نهاد طی نشستی که با حضور اعضا برگزار شده است؛ تصمیم گرفته که پس از پایان تعطیلات عید سعید فطر، نشست با اتحادیه میهنی را برگزار کند.

وی افزود که سوی دیگر نیز اتحادیه میهنی نیز، تصمیم به برگزاری این نشست دارد.

همچنین خاطر نشان ساخت که نشست این دو حزب برای گفتگو بر سر مسائلی چون، تمرکز زدایی از نظام حاکمیتی اقلیم کردستان، بازنگری توافقات دو جانبه فیمابین، روابط با دولت مرکزی عراق و بازنویسی قانون اساسی اقلیم، ضروری است.

لازم به ذکر است که طی ماه های گذشته  اختلافات میان اتحادیه میهنی و حزب دمکرات با حملات رسانه ای رهبری و نهادهای امنیتی دو حزب علیه یکدیگر تشدید شده و با اعزام نیرو به منطقه استراتژیک زینی ورتی در 110 کیلومتری غرب اربیل و برگزاری نشست پارلمان کردستان برای لغو مصونیت نماینده جماعت اسلامی علیرغم مخالفت یکیتی، به اوج رسید و دو حزب علیرغم چندین بار تلاش، موفق به برگزاری نشست و گفتگو برای حل تنش ها و اختلافات نشده اند.