سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 5 خرداد 1399  ::  18:07   

واکنش احمد ترک به زندانی شدن 12 زن سیاستمدار کُرد در دیاربکر:

تواضع ما کردها از ترس نیست، از احترام به انسانیت است

سرویس ترکیه - احمد ترک، شهردار برکنار شده شهرداری کلانشهر ماردین در واکنش به زندانی شدن 12 زن سیاستمدار کرد در دیاربکر عنوان کرد: تواضعی که از خود نشان می دهیم از ترسمان نیست، از احترامی است که به انسانیت داریم.

به گزارش کردپرس، در پی اقدامات نیروهای امنیتی ترکیه علیه فعالان سیاسی و مدنی کرد ترکیه و دستگیری و زندانی شدن 12 سیاستمدار زن کُرد از انجمن مدنی زنان روسا (Rosa) به اتهامات مختلف همکاری و عضویت در گروه های تروریستی، احمد ترک، شهردار برکنار شده شهرداری کلانشهر ماردین با انتشار اسامی و تصاویر زنان زندانی شده به این اقدام حاکمیت سیاسی ترکیه واکنش نشان داد.  

ترک در پیامی که از صفحه رسمی خود از توئیتر منتشر کرده است با انتشار تصاویر و اسامی 12 زن زندانی شده در دیاربکر تصریح کرد: «کسانی که کردها را در روز عید به زندان ها می فرستند و حتی یک قبر را برای آنان در نظر نمی گیرند بدانند تواضعی که از خود نشان می دهیم از ترسمان نیست، از احترامی است که به انسانیت داریم. اگر این را درک نکرده اند بهتر است به زندان آمد در دهه 80 نگاه کنند. از آن روزی می ترسم که دیگر کسی برایشان باقی نماند که دستانشان را بفشارند».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها