سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  دوشنبه 5 خرداد 1399  ::  23:58   

مدیر کل سابق عملیات های نظامی ارتش هند:

هند می تواند میان کردها و دمشق میانجیگر بی طرف باشد

سرویس جهان- پی آر کومار، ژنرال بازنشسته ارتش هند از کشورش خواست نقش یک میانجیگر بی طرف را در مورد کردهای سوریه و دولت مرکزی بر عهده بگیرد.

 

به گزارش کردپرس، پی آر کومار، مدیر کل سابق عملیات های ارتش هند در مقاله ای که در نشریه اورآسیا ریویو منتشر شده، وضعیت مردم سوریه را به دلیل دخالت کشورهای خارجی مانند آمریکا و ترکیه بغرنج توصیف کرد و نوشت: وقت آن رسیده است که کشورهای خارجی مانند هند نقش یک میانجی بی طرف را ایفا کنند.

وی با اشاره به این که منطقه خودگردان تحت کنترل کردهای سوریه دارای منابع فراوان نفت و گاز است، به دهلی نو توصیه کرد به دلیل این که این منابع به سود هند نیز است، هم با کردها و هم با دولت مرکزی سوریه وارد تعامل بی طرفانه و سازنده شود.

این ژنرال بازنشسته ارتش هند نقش کشورهایی مانند ترکیه و آمریکا را در بحران سوریه بسیار مخرب توصیف کرد و علت اصلی وخیم شدن مردم سوریه و بویژه کردهای این کشور را دخالت های بی جای این کشورها و حمایت هر کدام از این دو کشور از فرقه های مختلف در سوریه دانست.

پی آر کومار یادآوری کرده است که ترکیه با وارد جنگ شدن با کردهای سوریه شمال این کشور را دچار بحران جدید کرد. وی نقش آمریکا را در متشنج شدن اوضاع در سوریه مشابه ترکیه ارزیابی کرد.

وی تاکید کرده است باید جوامع بین المللی به جای حمایت از گروه های تحت حمایت خود در سوریه، برای پایان دادن به رنج و آوارگی مردم سوریه تلاش کنند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#نفت
#هند