سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 6 خرداد 1399  ::  10:23   

تاکید مسرور بارزانی بر ضرورت اتحاد و یکپارچگی در اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر اقلیم کردستان، در پیامی بر ضرورت اتحاد و یکپارچگی در اقلیم، برای فائق آمدن بر مشکلات و معضلات آن تاکید کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی روداو، مسرور بارزانی در پیامی که به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد آغاز قیام "گولان" کردهای عراق (ماه مه 1976 میلادی)، صادر کرد، این قیام را ادامه دهنده قیام های پیشین کردهای عراق و عامل پیروزی مبارزات آنان در 1991 میلادی و تشکیل دولت و پارلمان اقلیم کردستان دانست.

نخست وزیر اقلیم کردستان در این پیام  گفت که این قیام، با نشان دادن قدرت خواست و اراده مردمی،  ثابت کرد که کردها با اتحاد و همبستگی می توانند از تمامی شرایط دشوار و سخت گذر کنند.

 وی افزود که لازم است در شرایط کنونی نیز مردم و طیف های اقلیم، با اتحاد و یکپارچگی، به سرزمین خود خدمت کرده و گفت که از این طریق می توان بر همه سختی ها و مشکلات موجود در اقلیم، فائق آمد.

لازم به ذکر است که نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان نیز در پیامی به همین مناسبت، تاکید کرد که وظیفه اصلی و مسئولیت همه احزاب و جریان های سیاسی و طیف های اقلیم کردستان، تلاش مداوم برای تقویت اتحاد میان خود است.