سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 6 خرداد 1399  ::  23:34   

سرعت وزش باد در سقز و سنندج به 95 کیلومتر در ساعت رسید

سرویس کردستان- رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: در شبانه روز گذشته وزش شدید باد پدیده غالب در این استان بود که شدت آن در آویهنگ سنندج و سقز  به ۹۵ کیلومتر در هر ساعت رسید.

بهرام چاره خواه در گفت و گو با خبرنگار کُردپرس، اظهار داشت: طی شبانه روز گذشته ۱۳ ایستگاه از ۲۴ ایستگاه هواشناسی کردستان وزش باد بالای ۷۰ کیلومتر را ثبت کردند که بیشترین میزان آن در هر ساعت در سقز ۹۵ کیلومتر، زرینه، هزاکانیان دیواندره و بهارستان بیجار هرکدام ۹۱ کیلومتر بود.

او افزود: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های پیش یابی هواشناسی از امروز سه شنبه تا شنبه هفته آینده جو بیشتر مناطق استان پایدار بوده و بجز رشد موضعی ابر (بخصوص برای روزهای پنجشنبه و جمعه) و گاها وزش باد شدید در بعدازظهرها پدیده قابل ملاحظه دیگری نخواهیم داشت.

به گفته چاره خواه، البته طی این مدت امکان رگبارهای نقطه ای و پراکنده باران در نواحی شرقی استان شامل شهرستان های بیجار و قروه وجود دارد.

او درباره دمای هوا هم گفت: از لحاظ دمایی نیز از امروز تا آخر هفته، بتدریج دما بطور میانگین در طول شبانه روز سه تا پنج درجه افزایش داشته و هوای استان گرم تر خواهد شد.