سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  چهارشنبه 7 خرداد 1399  ::  22:05   

دونالد ترامپ:

آمریکا از کردهای سوریه مراقبت می کند

سرویس جهان- رییس جمهور آمریکا گفت با این که بیشتر نیروهای این کشور مناطق تحت کنترل کردهای سوریه را ترک کرده اند، آمریکا همچنان از کردها مراقبت می کند.

به گزارش کردپرس به نقل از وبسایت کاخ سفید، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در مصاحبه خبری با خبرنگاران از تصمیم خود در سال 2019 مبنی بر خروج نیروهای کشورش از مناطق تحت کنترل کردهای سوریه در مرز ترکیه دفاع کرد.

ترامپ گفت: همه تصمیم من مبنی بر خروج سربازان آمریکایی از شمال سوریه و نزدیک مرز ترکیه را وحشتناک خواندند اما وضعیت مرز بدون حضور ما خوب است. آنها (ترکیه و سوریه) 2000 سال است از مرزهای خود مراقبت می کنند. چرا ناگهان هزاران نیروی ما آنجا حضور داشته باشند؟ برای مراقبت از مرزهای ترکیه و سوریه آنجا حضور داشته باشند؟

رییس جمهور آمریکا افزود: یک سال پیش نیروها را به خانه بازگرداندم و مورد انقاد قرار گرفتم. اما هیچ اتفاقی نیفتاد فقط آنها اکنون از مرزهای خود مراقبت می کنند.

ترامپ با اشاره به حضور تعدادی از نیروهای آمریکا در میدان های نفتی تحت کنترل کردهای سوریه افزود: ما نفت را در اختیار گرفتیم و در ارتباط با همین نفت و مسئله خروج، از کردها مراقبت خواهیم کرد.

رییس جمهور آمریکا همچنین در باره کاهش تعداد سربازان این کشور در افغانستان و عراق گفت: تعداد نیروها در افغانستان به 7000 نفر کاهش پیدا کرده و در عراق نیز به 4000 نفر رسیده که نشانه پیشرفت خوبی است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#آمریکا
#کردها
#دونالد ترامپ