سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  جمعه 9 خرداد 1399  ::  14:17   

کرونا در ایران همچنان صعودی است

شناسایی ۲۸۱۹ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ کردستان و کرمانشاه در وضعیت هشدار

سرویس ایران- سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 2819 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور در 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت: برخی استان های کشور از جمله کردستان و کرمانشاه وضعیت شان در  حالت هشدار قرار گرفته است.

به گزارش کُرد پرس، دکتر کیانوش جهانپور،  با بیان اینکه از دیروز تا امروز ۹ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد، گفت:  از بین مبتلایان جدید، ۵۴۷ مورد بستری و دو هزار و ۲۷۲ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

جهانپور با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۴۶ هزار و ۶۶۸ نفر رسید، گفت:  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۶۷۷ نفر رسید.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه تا کنون ۱۱۴ هزار و ۹۳۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند، گفت:  ۲۵۴۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی با بیان اینکه تا کنون ۸۹۶ هزار و ۵۷۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است، گفت:  در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵ استان فاقد فوتی و ۵ استان، فقط یک مورد فوتی ناشی از بیماری کووید۱۹ گزارش شده است.

جهانپور با بیان اینکه وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است، گفت:  استان های خراسان رضوی، آذربایجان های شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان و مازندران در وضعیت هشدار قرار دارند.