سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 9 خرداد 1399  ::  16:17   

نماینده حزب دمکرات کردستان در مجلس عراق:

فواد حسین تنها نامزد رسمی حزب دمکرات برای منصب وزارت خارجه عراق است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده حزب دمکرات کردستان در مجلس عراق، تاکید کرد که فواد حسین تنها نامزد حزب برای منصب وزارت خارجه عراق است و این حزب بر نامزدی وی پافشاری می کند.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری و تحلیلی شارپرس، بشار کیکی اعلام کرد که فواد حسین تنها نامزد رسمی حزب دمکرات کردستان (پارتی) برای تصدی منصب وزارت خارجه در دولت جدید عراق است و دیگر احزاب و جریان ها نیز باید به انتخاب این حزب احترام بگذارند؛ چرا که وی از نظر سیاسی، نماینده حزب و نیز کردها در ترکیب دولت جدید محسوب می شود.

نماینده حزب دمکرات کردستان (پارتی) در مجلس عراق، افزود همان طور که گفته می شود قبول مصطفی کاظمی برای نخست وزیری عراق بر این اساس صورت گرفت که وی نامزد منتخب جریان های شیعه کشور بوده، لازم است که بر همان اساس نیز دیگر احزاب گزینه منتخب پارتی را قبول کنند و فرد دیگری جایگزین وی نمی شود.

این در حالی است که انتخاب فواد حسین وزیر دارایی در دولت پیشین عراق، به عنوان نامزد رسمی حزب دمکرات کردستان (پارتی) برای تصدی منصب وزارت خارجه در دولت جدید عراق با مخالفت های شدیدی روبرو شده و احزاب عراقی تاکید می کنند نباید هیچ فردی از کابینه دولت پیشین در  دولت جدید حضور داشته باشد.