سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  جمعه 9 خرداد 1399  ::  18:24   

نشست اضطراری برای تامین تخت‌های بیماران کرونایی در کرمانشاه

سرویس کرمانشاه-  نشست اضطراری برای تامین تخت‌های مورد نیاز بیماران کرونایی با حضور کلیه روسای بیمارستان های دانشگاهی، سازمانهای خدماتی ، ‌نظامی و خصوصی صبح روز جمعه در ستاد مدیریت کرونا استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش کردپرس دکتر مرادی رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه در این نشست اعلام کرد: متاسفانه بیماری کووید در استان روند صعودی یافته است و پس از ۱۵ اردیبهشت تعداد بیماران بیشتری به مجموع مبتلایان اضافه گردید و در هفته گذشته موارد مثبت روند صعودی بیشری یافته است.

وی افزود: به خاطر آزادسازی و ‌عدم رعایت مردم ، این افزایش پیش بینی می شد و موجب گسترش بیماری گردید.

مرادی عنوان کرد: در چند روز گذشته روزانه در مجموع بیش از ۲۰۰ بیمار در بیمارستانهای استان بستری بوده اند و این بسیار نگران کننده است.

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه بیان کرد: در طی این مدت فعالیت های لازم را انجام داده ایم و در همه زمینه ها و نیز آموزش مردم کارهای خوبی انجام شده و همکاری خوب مسوولان‌ استان و تلاش های علمی و فعال اساتید دانشگاه در این زمینه چشمگیر بوده است، اما وظیفه خطیر ما در حال حاضر هماهنگی لازم ‌در زمینه درمان بیماران است .

وی یادآور شد: متاسفانه زمان طولانی و فرسایشی شدن موضوع باعث کم شدن‌توجه مردم شده و این منجر به افزایش بیماران بدحال شده است.

مرادی عنوان کرد: با تلاش همکاران در بیمارستانهای گلستان و ‌فارابی تعداد ۵۷ تخت به تخت های این بیماران اضافه شد و در بیمارستان فارابی یک بخش دیگر نیز با ۳۵ تخت آماده شده است.