سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  جمعه 9 خرداد 1399  ::  22:16   

اویل پرایس گزارش داد:

تلاش روسیه برای تثبیت نفوذ در صنعت نفت عراق و اقلیم کردستان

سرویس جهان- اویل پرایس نوشت: روسیه به دنبال حضور قدرتمند در صنعت نفت اقلیم کردستان، اکنون به دنبال توسعه حضور خود در میدان های نفتی مهم عراق است.

 

به گزارش کردپرس، نشریه اویل پرایس در گزارشی از تلاش جدی دولت روسیه برای تقویت نفوذ خود در صنعت نفت و گاز عراق خبر داد. این نشریه نوشت: شرکت نفتی روس نفت روسیه از طریق قراردادهای اکتبر 2017 با دولت محلی اقلیم کردستان عراق، عملا بخش نفت و گاز اقلیم کردستان عراق را به کنترل خود در آورده است.

بر اساس این نشریه حوزه نفت و گاز، اکنون دولت روسیه قصد دارد از طریق بستن قراردادهایی در میدان های نفتی جنوب عراق نیز حضور پررنگتری داشته باشد.

اویل پرایس می نویسد دولت روسیه تلاش می کند قراردادهای جدید در زمینه توسعه میدان های نفت و گاز با دولت مرکزی عراق امضا کند.

به نوشته این نشریه، روسیه تلاش می کند با حضور قدرتمند در مناطق نفت خیز اقلیم کردستان و عراق، به صورتی غیرمستقیم، نقش یک میانجی را نیز برای حل و فصل اختلافات میان دولت عراق و دولت منطقه ای اقلیم کردستان نیز بازی کند.

همچنین در گزارش این نشریه به سخنان ماکسیم ماکسیموف، سفیر روسیه در عراق اشاره شده که گفته بود شرکت های روسی تمایل دارند سرمایه قابل توجهی را در میدان گازی منصوریه در استان دیاله عراق نیز صرف کنند.

در این گزارش اشاره شده که دو شرکت نفتی روسیه به همراه شرکت های وابسته به روسنفت قصد دارند 20 میلیارد دلار در صنعت نفت و گاز عراق سرمایه گذاری کنند.

لازم به ذکر است که شرکت نفتی روس نفت روسیه بر اساس قراردادهای سال 2017 با اقلیم کردستان حدود 4 میلیارد دلار در میدان های نفتی و گازی اقلیم کردستان هزینه کرده است و علاوه بر این شرکت، دو شرکت روسی دیگر نیز در اقلیم کردستان فعالیت می کنند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#عراق
#روسیه
#اقلیم کردستان
#نفت