سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  یک‌شنبه 11 خرداد 1399  ::  13:37   

نماینده اتحادیه میهنی کردستان در مجلس عراق:

عراق اجازه‌ کشته‌ شدن شهروندانش توسط ترکیه‌ را ندهد

سرویس عراق و اقلیم کردستان – نماینده مجلس عراق از فراکسیون اتحادیه میهنی کردستان از دولت مرکزی عراق درخواست کرد موضعی جدی در قبال حملات مداوم ارتش ترکیه که موجب جان باختن شهروندان غیر نظامی عراقی می شود، داشته باشد.
 

به گزارش کردپرس، الماس فاضل عضو کمیسیون حقوقی مجلس نمایندگان عراق، در گفتگو با سایت خبری روژ نیوز بر لزوم موضع جدی بغداد در مقابل حملات ترکیه به اقلیم کردستان و گفتگوهای جدی با آنکارا در این باره تاکید نمود.

نماینده اتحادیه میهنی، تاکید کرد: در هر منطقه ای از عراق، از اقلیم کردستان گرفته تا جنوب کشور، حاکمیت نقض شود، موجب نگرانی است. شاهدیم که بمباران ها از سوی ارتش ترکیه ادامه دارد، ما پیشتر در مجلس نگرانی خود را به سفیر ترکیه با فراخواندن وی از سوی کمیسیون روابط خارجی مجلس و وزارت خارجه اعلام کردیم.

الماس فاضل تصریح کرد: آن چه ترکیه انجام می دهد غیر قانونی است و لازم است دولت عراق این موضوع را برای همیشه با دولت ترکیه نهایی کند و این پرونده بسته شود. به صورت مکرر و روزانه، حاکمیت عراق نقض می شود و این پذیرفتنی نیست و نقض قوانین بین المللی و اصل حسن هم جواری است و باید به این مسئله پایان داد. ترکیه یک روز شنگال و روز دیگر، دهوک و سلیمانیه را بمباران می کند، هر کجا که باشد، مایه نگرانی و نقض حاکمیت عراق است و بغداد نباید قربانی شدن شهروندانش را بپذیرد.

ارتش ترکیه به بهانه مقابله با نیروهای پ.ک.ک، اقدام به توپباران و بمباران اقلیم کردستان می کند و در این حملات مناطق مسکونی و غیرمسکونی آسیب های جدی دیده و شهروندان قربانی شده اند.

 از سوی دیگر و بر اساس گزارش های غیر رسمی، ترکیه دارای نزدیک به 20 پایگاه اطلاعاتی و نظامی در اقلیم کردستان است و نظامیان این کشور با ورود به عمق 30 کیلومتری خاک اقلیم عملیات نظامی گسترده ای را در این مناطق انجام می دهند.