سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 11 خرداد 1399  ::  16:54   

الهام احمد:

اتحاد کردهای سوریه مانع قتل عام کردها توسط ترکیه خواهد شد

سرویس سوریه - الهام احمد، رئیس شورای اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به مذاکرات حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) با شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) عنوان کرد: اتحاد کردهای سوریه مانع قتل عام کردها توسط ترکیه خواهد شد.

به گزارش کردپرس، الهام احمد، رئیس شورای اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به مذاکرات حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) با شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) عنوان کرد: «به روند مذاکرات PYD با ENKS بسیار امیدوار هستیم و ENKS در خصوص این مذاکرات اصرار می کند. اتحاد مانع از قتل عام کردها می شود. مذاکره کردها با کردها یک مرحله بسیار مهم است. تا به این لحظه در مذاکرات توافق سیاسی نهایی به دست نیامده است و در حال حاضر نیز سه هفته است که روند مذاکرات متوقف شده است. ولی در خصوص مسائل کلی و عمومی به یک توافق و دیدگاه مشترک رسیده ایم. اقدامات بعد از این وارد مرحله دوم خواهد شد».

به نوشته خبرگزاری هاوارنیوز، احمد در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «در خصوص رفتار و مواضع ENKS نمی توانم از الان چیز زیادی بگویم. بعد از دیدارها همه چیز مشخص و نهایی خواهد شد. اگر این مذاکرات با موفقیت به اتمام برسد این مسئله برای همه کردها یک دستاورد خواهد بود».

وی در خصوص نگاه و مواضع ترکیه به این دیدارها نیز خاطرنشان کرد: «رفتار ترکیه مانند هر زمان دیگری خصمانه است. ذاتاً اظهارات مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه نیز یک هشدار به ENKS بود. واضح است که ترکیه خواهان توافق میان کردهای سوریه نیست. رفتار ترکیه در سوریه بر اساس تفرقه انداختن میان کردها و جدا کردن آنان از یکدیگر بنا شده است. زیرا اتحاد کردها مانند سابق اجازه قتل عام کردها توسط ترکیه را نخواهد داد. از همین رو مردم ما تنها به مذاکراتی که میان کردها صورت می گیرد، باید امیدوار باشند».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها