سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 11 خرداد 1399  ::  18:13   

PYD خواستار تحقیقات بین المللی در خصوص تحولات عفرین، سرکانی و گری سپی شد

سرویس سوریه - حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) با انتشار بیانیه ای ضمن اشاره به آخرین تحولات در عفرین عنوان کرد: در خصوص اتفاقاتی که در عفرین، گری سپی و سرکانی رخ می دهد باید یک تحقیقات بین المللی آغاز شود.

به گزارش کردپرس، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) با انتشار بیانیه ای ضمن اشاره به آخرین تحولات در عفرین عنوان کرد: «دولت ترکیه در حمله به مراکز عفرین، سرکانی و گری سپی از شبه نظامیان استفاده کرده و در این حملات تمام ارزش های انسانی و اخلاقی را زیر پا گذاشتند. جنگ هم قانون و مقررات خود را دارد ولی دولت ترکیه به هیچ قانون جنگی پایبند نماند».

به نوشته خبرگزاری هاوارنیوز، در ادامه این بیانیه با اشاره به ربوده شدن هشت زن کرد در عفرین از سوی گروهک های وابسته به ارتش ترکیه خاطرنشان کرد: «شبه نظامیان فرقه الحمزه هشت زن عفرینی را برای گرفتن پول از خانواده هایشان ربوده اند. اقداماتی که دولت ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آنان در عفرین انجام می دهند هیچ تفاوتی با اقدامات داعشی ها ندارد. از تمام سازمان ها و افکار عمومی بین المللی دعوت می کنیم تا در خصوص جرایم جنگی که دولت ترکیه مرتکب آن شده است به مسئولیت های خود عمل کنند. در خصوص اتفاقاتی که در عفرین، گری سپی و سرکانی رخ می دهد باید یک تحقیقات بین المللی آغاز شود. همچنین جامعه بین المللی باید به مسئولیت های خود در راستای بازگشت شهروندان به خانه های خود در مناطق تحت اشغال نیروهای ترکیه عمل کند».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها