سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 11 خرداد 1399  ::  23:53   

پیام دفتر سیاسی حزب دمکرات به اتحادیه میهنی:

باید وظایف ملی- میهنی خود را در راستای منافع عالی اقلیم کردستان در نهایت مسئولیت انجام دهیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان در پیامی به دفتر سیاسی حزب اتحادیه میهنی، تاکید کرد که احزاب اقلیم کردستان باید وظایف ملی- میهنی خود را در راستای منافع عالی اقلیم و  در نهایت مسئولیت انجام دهند.

به گزارش کردپرس، دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان (پارتی) طی پیامی که در سایت رسمی این حزب منتشر شده، به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد تاسیس حزب اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) به دفتر سیاسی این حزب تبریک گفت.

در این پیام اشاره شده که اقلیم کردستان در شرایطی دشوار بوده و منطقه نیز در آستانه تغییراتی سریع قرار دارد و این وضعیت ایجاب می کند که همه احزاب سیاسی اقلیم، وظایف ملی- میهنی خود را در راستای منافع عالی مردم اقلیم و در نهایت مسئولیت انجام دهند.

در این پیام تاکید شده که لازم است تلاش های جدی در راستای تقویت اتحاد و یک صدایی میان احزاب و جریان های سیاسی، حفظ دستاوردهای اقلیم، نیل به اهداف آن و ایجاد ثبات در اقلیم و تامین رفاه شهروندان صورت بگیرد.

این در حالی است که روابط دو حزب طی ماه ها و هفته های گذشته، دچار تنش و اختلافات شدید شده و حملات رسانه ای متقابل آنان علیه یکدیگر شدت گرفته و این اختلافات تا پارلمان کردستان نیز کشیده شده و موجب توقف نشست های آن شده است.

در همین حال تلاش های پارتی و یکیتی، در هفته های اخیر برای برگزاری نشست و حل اختلافات نیز بی نتیجه بوده، با این حال مقامات دو حزب از تصمیم خود برای برگزاری نشست در روزهای آتی، خبر داده اند.