سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  دوشنبه 12 خرداد 1399  ::  15:26   

استاندار ایلام ماندگار شد / موج تغییر در انتظار مدیران ناکارآمد

سرویس ایلام - با توجه به اتمام کار استاندار ایلام طبق قانون بازنشستگی و پس از گمانه زنی های بسیار از تصدی این پست سیاسی، قاسم سلیمانی دشتکی تا پایان دولت روحانی در ایلام ماندگار شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، قاسم سلیمانی دشتکی که هم از لحاظ سن و هم از لحاظ سنوات خدمت بایستی بازنشست می‌شد، گفته می شود که با درخواست وزیر کشور و موافقت رهبر انقلاب برای ادامه خدمت تا پایان دولت روحانی در سمت خود ابقا شده است.

وی که سوابق معاونت در استانداری اصفهان و استاندار چهار محال و بختیاری را در کارنامه خود دارد، با پیش کشیده شدن بحث بازنشستگی قطعی او، برخی رسانه ها مبادرت به مطرح کردن برخی نامها جهت جانشینی وی کردند؛ از مدیرکل سابق اطلاعات ایلام تا نماینده پیشین ایلام در مجلس دهم و در این اواخر اسامی یکی از مدیران میانی مالی وزارت کشور و نیز فرماندار اسلامشهر مطرح شد که هیچکدام با قبال احزاب و رسانه های ایلام مواجه نشدند.

حال امروز، استاندار ایلام در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان ابقای خودش را تأیید کرد و ضمن تهدید مدیران ناکارآمد به برکناری، گفت: تاکنون برخی از وزرا در تغییر مدیران تعلل داشته اند و منتظر بودند که وضعیت استاندار در استان مشخص شود و حالا که تقدیر بر این است که در ادامه کار در خدمت مردم شریف استان باشم دیگر نمی توانم بیش از این شاهد ادامه کار برخی مدیران بی رمق و ناتوان باشم.

سلیمانی دشتکی خاطرنشان کرد: مدیران کم تحرک، ناتوان و غیر پاسخگو دیگر جایی در سیستم مدیریتی استان نخواهند داشت و وزرای مربوطه باید در جهت تغییر این مدیران اقدام کنند.

استاندار ایلام فرآیند پاسخگویی مدیران به مردم را یکی از ملاک های مهم در ارزیابی آنان عنوان کرد و افزود: برای من خیلی سخت است وقتی مشکلات مردم را می بینم اما مدیران در جلسه می گویند مشکلی وجود ندارد.