سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 12 خرداد 1399  ::  17:40   

آراء جدی ترین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ترکیه از نگاه شرکت نظرسنجی اوپتیمار

سرویس ترکیه - شرکت نظرسنجی اوپتیمار در یک نظرسنجی که در ارتباط با انتخابات 2023 ریاست جمهوری ترکیه انجام داده است، اکرم امام اوغلو، شهردار کلانشهر استانبول، منصور یاواش، شهردار کلانشهر آنکارا، صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب کردی دموکراتیک خلق ها (HDP) و عبدالله گل، یازدهمین رئیس جمهور ترکیه را به عنوان رقیب های جدی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور فعلی ترکیه معرفی و به آراء آنان پرداخته است.

به گزارش کردپرس، شرکت نظرسنجی اوپتیمار در یک نظرسنجی که در ارتباط با انتخابات 2023 ریاست جمهوری ترکیه انجام داده است، اکرم امام اوغلو، شهردار کلانشهر استانبول، منصور یاواش، شهردار کلانشهر آنکارا، صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب کردی دموکراتیک خلق ها (HDP) و عبدالله گل، یازدهمین رئیس جمهور ترکیه را به عنوان رقیب های جدی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور فعلی ترکیه معرفی کرده و عنوان کرده است: «زمانی که رقابت اصلی را میان اردوغان و امام اوغلو در نظر بگیریم، در حالی که آراء اردوغان 44.7 درصد می باشد، آراء امام اوغلو 34.7 درصد دیده می شود. همین رقابت میان اردوغان – یاواش به این صورت است که اردوغان در این رقابت 43 درصد و یاواش 36.1 درصد آراء را به خود اختصاص می دهند».

به نوشته روزنامه بیرگون، در گزارش شرکت نظرسنجی اوپتیمار آمده است: «در صورت شرکت دمیرتاش در انتخابات آرایی که وی می تواند به دست آورد 6.3 درصد تخمین زده شده است. آراء عبدالله گل نیز در برابر اردوغان 20.4 درصد دیده می شود».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها