سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 12 خرداد 1399  ::  18:29   

DTK:

کردها سیاه پوستان خاورمیانه هستند

سرویس ترکیه - کنگره جامعه دموکراتیک (DTK) در بیانیه ای با اشاره به مرگ جورج فلوید، سیاه پوست آمریکایی توسط یک افسر پلیس و تظاهرات گسترده ای که در اعتراض به مرگ وی در آمریکا صورت گرفته است عنوان کرد: کردها سیاه پوستان خاورمیانه هستند.

به گزارش کردپرس، کنگره جامعه دموکراتیک (DTK) در بیانیه ای با اشاره به مرگ جورج فلوید، سیاه پوست آمریکایی توسط یک افسر پلیس و تظاهرات گسترده ای که در اعتراض به مرگ وی در آمریکا صورت گرفته است عنوان کرد: «سیاه پوستان و کردها هیچ گاه در برابر فاشیسم ساکت نمانده اند. کردها صدها سال است که با فشارها و اقدامات مشابهی که در آمریکا شاهد آن بودیم روبه رو هستند. کردها به تعبیری دیگر سیاه پوستان خاورمیانه هستند. سیستم های سیاسی ترکیه و آمریکا مشابه یکدیگر است. هر دو کشور نیز به یک شیوه میلیون ها انسان را "دیگری" تلقی کرده و با فشارها و تهدیداتی که صورت می دهند تمام کشور را به یک زندان بزرگ تبدیل کرده اند».

به نوشته خبرگزاری Mezopotamya، در ادامه بیانیه DTK آمده است: «سیاه پوست ها و کردها همانگونه که تا به اکنون در برابر فاشیسم ساکت نمانده اند بعد از این نیز سکوت اختیار نخواهند کرد. به خصوص این که هیچ سیستمی در جهان نتوانسته است در برابر مطالبات آزادی مردم سر پا بماند. کردها و سیاه پوستان تا زمانی که به یک زندگی انسانی دست پیدا کنند به مبارزه ادامه خواهند داد و برای این کار نیز صدایشان را متحد کرده و به گوش تمام جهان خواهند رساند. مشکلات کردها و سیاه پوستان باید در زمینه حقوقی و با احترام متقابل حل شود. جامعه بین المللی نباید آنان را تنها بگذارد. از تمام جریان های هوشیار و آگاه می خواهیم تا در برابر فاشیست هایی که حقوق سیاه پوستان و کردها را نقض می کنند ایستادگی کرده و همصدا شوند».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا