سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  دوشنبه 12 خرداد 1399  ::  23:37   

نشریه اکسپرس گزارش داد:

پیوستن 400 تبعه غربی به نیروهای کرد سوریه در جریان جنگ با داعش

سرویس جهان- روزنامه اکسپرس انگلیس گزارش داد حداقل 400 تبعه خارجی که بیشتر آنها از اتباع کشورهای غربی بودند در جریان جنگ 5 ساله با داعش به نیروهای کرد سوریه پوسته اند.

 

به گزارش کردپرس، روزنامه اکسپرس گزارشی در مورد اعضای خارجی نیروهای کرد سوریه موسوم به نیروهای YPG تهیه کرده است و در آن به وضعیت این افراد پس از بازگشت از سوریه پرداخته است.

بر اساس این گزارش، حدود 400 تبعه کشورهای خارجی از جمله اتباع کشورهای غربی در جریان جنگ نیروهای کرد سوریه با داعش، طی سال های 2014 تا 2018 به سوریه رفته و در کنار نیروهای کرد سوریه با این گروه تروریستی مبارزه کرده اند.

اکسپرس در این گزارش اشاره کرده است که همه آنهایی که برای کمک به کردها به سوریه رفتند تجربه جنگ نداشتند بلکه در انتقاد به بی توجهی کشورهای غربی به قدرت گرفتن داعش، راه کمک به کردها را در پیش گرفتند و به سوریه رفتند.

همچنین اشاره شده است که چند برابر آنهایی که از کشورهای غربی برای کمک به کردها به سوریه رفتند، به گروه تروریستی داعش پیوستند و به کردها حمله کردند.

اکسپرس همچنین از عواقب حضور اتباع غربی در سوریه نوشته و گفته است برخی از اعضای غربی نیروهای کرد سوریه، بعد از بازگشت به کشورهایشان مورد بازجویی و محاکمه قرار گرفته اند.

تعدادی از اتباع انگلیسی که به نیروهای کرد سوریه پیوسته بودند بعد از بازگشت بازداشت شده اند.

کد خبرنگار: 40101