سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 13 خرداد 1399  ::  09:25   

معاون سیاسی استاندار کردستان؛

سفر به کردستان ممنوع/ با برگزارکنندگان مراسم عروسی برخورد قانونی می شود

سرویس کردستان- با توجه به وضعیت وخیم کردستان به لحاظ افزایش آمار مبتلایان به کرونا، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار کردستان از هموطنان درخواست کرد به این منطقه سفر نکنند.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، حسین خوش‌اقبال در جلسه ستاد مقابله با کرونا کردستان اظهار داشت: شرایط استان بویژه سنندج از لحاظ آمار مبتلایان کرونا طی روزهای اخیر قرمز شده بنابراین از هموطنان و مسافران می‌خواهیم در روزهای تعطیل پایان هفته از سفر به کردستان اجتناب کنند.

وی بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از ترددهای غیرضروری در اماکن عمومی تاکید کرد و افزود: اگر مردم به هشدارهای بهداشتی توجه نکنند، ناچاریم محدودیت‌هایی را برای برخی اماکن پرتجمع اعمال کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه آرامستان‌ها همچنان بسته است، اضافه کرد: مساجد و اماکن مذهبی نیز فعلا بسته است و مردم از حضور در این مکان‌ها خودداری کنند تا بیش از این شاهد افزایش شمار مبتلایان به کرونا نباشیم.

خوش‌اقبال با بیان اینکه اولویت ما مهار و کنترل کرونا است، یادآور شد: استان در شرایط مطلوبی نیست و باید مردم و مسئولان با همراهی و همدلی در راستای رفع این مشکل و ممانعت از بحرانی شدن اوضاع گام بردارند، ضمن اینکه تعطیلات پیش رو نباید بهانه‌ای برای مسافرت‌های برون شهری باشد.

وی خواستار عدم برگزاری مراسم‌ عروسی و مذهبی در استان شد و گفت: آمار و ارقام مبتلایان به کرونا نگران کننده است، بنابراین با کسانی که هشدارها را رعایت نکرده و اقدام به برگزاری این مراسم‌ها کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان افزود: ادارات نیز در بحث رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط پرسنل و ارباب و رجوع اهتمام داشته باشند و بانک‌ها نیز موارد بهداشتی را رعایت و ابزار داخل شعب را ضدعفونی کنند.

خوش‌اقبال خواستار رصد فضای مجازی در بحث مقابله با شایعات مربوط به کرونا شد و اضافه کرد: باید حساسیت‌ها نسبت به خطرناک بودن افزایش مبتلایان در جامعه و ادارات ایجاد شود در غیر این صورت قادر به کنترل بیماری نخواهیم بود ضمن اینکه تاکنون با همکاری مردم موفقیت‌های خوبی را بدست آوردیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: باید قدر امام، شهدای انقلاب و دفاع قدس را بدانیم لذا امسال با وجود نبود برنامه برای گرامیداشت این ایام، با فعالیت در فضای مجازی، کاری کنیم هیچگاه یاد و خاطره امام راحل به فراموشی سپرده نشود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان هم در این جلسه اظهار داشت: سنندج از لحاظ آمار مبتلایان به کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد و تعداد بستری‌ها در این شهر در روزهای اخیر ۲ برابر شده است.

دکتر فرزین رضاعی خواستار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک در اماکن عمومی شد و افزود: شهروندان از برگزاری و شرکت در مراسم عروسی، ترددهای غیرضروی و حضور در اماکن پرتجمع خودداری کنند.