سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 14 خرداد 1399  ::  14:39   

تاکید صالح و اردکانیان بر همکاری عراق و ایران به ویژه در بخش انرژی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق و وزیر نیروی ایران، گسترش همکاری دو کشور در زمینه های مختلف به ویژه در بخش انرژی را مورد تاکید قرار دادند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، دفتر اطلاع رسانی برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی در کاخ السلام شهر بغداد پذیرای رضا اردکانیان، وزیر نیروی ایران و هیئت همراه بوده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، صالح در دیدار با اردکانیان بر لزوم هماهنگی مشترک و گسترش چشم اندازهای همکاری میان عراق و ایران به ویژه در زمینه های برق و آب در راستای دستیابی به پیشرفت و رفاه ملت های دو کشور همسایه تاکید کرد.

رئیس جمهوری عراق در این دیدار با حضور ایرج مسجدی، سفیر ایران در بغداد، اهمیت تلاش های هماهنگ میان همگان برای مقابله با اوضاع پیچیده کنونی در منطقه در راستای تحقق امنیت و ثبات برای ملت های آن را نیز مورد تاکید قرار داد.

وزیر نیروی ایران نیز به نوبه خود بر آمادگی تهران برای ادامه همکاری و پشتیبانی از عراق در زمینه های مختلف و تمایل جدی به سرمایه گذاری در زمینه های انرژی، توسعه شبکه های برق و مبادله تجربیات تاکید کرد.

صالح و اردکانیان در دیدار خود همچنین راه های تقویت روابط میان عراق و ایران در زمینه های مختلف در راستای منافع متقابل دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

یادآور می شود که وزیر نیروی ایران صبح امروز در یک سفر رسمی یک روزه وارد شهر بغداد شد تا در دیدارهای جداگانه خود با مقام های بلندپایه عراقی، درباره توسعه همکاری دو کشور در حوزه برق و آموزش و توسعه شبکه آن گفت و گو کند.

برچسب‌ها:
#عراق
#ایران
#برهم صالح
#رضا اردکانیان
#بخش انرژی