سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 14 خرداد 1399  ::  14:58   

محمود عثمان سیاستمدار برجسته کُرد:

اختلافات اتحادیه میهنی و حزب دمکرات، عامل تعویق اعزام هیئت کردستانی به بغداد است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سیاستمدار برجسته کُرد عراقی، وجود اختلافات میان دو حزب اتحادیه میهنی و حزب دمکرات را عامل تعویق اعزام هیئت مذاکره کننده اقلیم به بغداد و آغاز گفتگو با دولت مرکزی عراق دانست.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری و تحلیلی شارپرس، محمود عثمان در اظهاراتی اعلام کرد که بروز اختلافات و تنش میان اتحادیه میهنی (یکیتی) و حزب دمکرات کردستان (پارتی) به عنوان احزاب حاکم اقلیم کردستان، بر سر برخی مسائل داخلی اقلیم، تاثیری منفی بر اشتراک مواضع کردها داشته است.

وی خاطر نشان ساخت که این اختلافات موجب تعویق اعزام هیئت مذاکره کننده اقلیم به بغداد برای ادامه گفتگوها با دولت مرکزی عراق شده است.

سیاستمدار برجسته کُرد عراقی و نماینده ادوار پیشین مجلس عراق، افزود که این اختلافات موجب اختلال در فعالیت های دولت و پارلمان اقلیم شده و در حال حاضر کردها بر سر مسائلی که باید با دولت مرکزی عراق در مورد آن ها به توافق برسند، اتفاق نظر ندارند.

محمود عثمان گفت که اعزام هیئت مذاکره کننده اقلیم کردستان به بغداد، منوط به توافق احزاب سیاسی و رفع اختلافات میان آنان از طریق گفتگوهای مفصل است.

پیشتر هیئت مذاکره کننده اقلیم کردستان به ریاست قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان، چندین بار در سفر به بغداد، با مقامات دولت مرکزی در مورد مسائل فیمابین گفتگو کرد.