انتشار:  چهارشنبه 14 خرداد 1399  ::  19:58   

توضیحات وزیر کشور ترکیه در خصوص قتل باریش چاکان

سرویس ترکیه - سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به کشته شدن باریش چاکان جوان 20 ساله کرد توسط سه تن در آنکارا به دلیل گوش دادن به آهنگ کردی، با رد تمام این ادعاها عنوان کرد: آن جوان نه به دلیل گوش دادن به موسیقی کردی بلکه به دلیل اعتراض به صدای بلند موسیقی هنگام اقامه اذان در یکی از محله های اتی مکسوت آنکارا کشته شده است.

به گزارش کردپرس، سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به کشته شدن باریش چاکان جوان 20 ساله کرد توسط سه تن در آنکارا به دلیل گوش دادن به آهنگ کردی، با رد تمام این ادعاها عنوان کرد: «در خصوص کشته شدن این جوان اظهارات پدر وی کاملا واضح است. پدرش در تکمیل پرونده عنوان کرده است: "اذان گفته شده بود و در حال آمادگی برای نماز خواندن بودیم، صدای موسیقی از طبقه پایین بسیار بلند بود. باریش به همراه دوستانش به طبقه پایین رفتند. فرزندم را از من گرفتند". این سخنانی است که خود پدر مقتول به زبان آورده است. آن جوان نه به دلیل گوش دادن به موسیقی کردی بلکه به دلیل اعتراض به صدای بلند موسیقی هنگام اقامه اذان در یکی از محله های اتی مکسوت آنکارا کشته شده است. آن موسیقی هم که با صدای بلند پخش می شد کردی نبود».

به نوشته خبرگزاری هابر7، سویلو در ادامه اظهاراتش در خصوص ادعاهای مطرح شده از سوی حزب کردی دموکراتیک خلق ها (HDP) نیز گفت: «HDP و نمایندگان این حزب تلاش کردند تا از این مسئله به عنوان یک توطئه سیاسی استفاده کنند. بامداد 03:00 در این خصوص دستورات لازم را صادر کرده و با حساسیت کامل با مسئله برخورد کردیم. اینان حتی از یک جنازه نیز در راستای منافع خود می توانند سوء استعمار کرده و به آن جنازه بی احترامی کنند».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها