انتشار:  چهارشنبه 14 خرداد 1399  ::  20:16   

تاکید کاظمی و اردکانیان بر تمایل عراق و ایران به توسعه روابط

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق و وزیر نیروی ایران همکاری در زمینه انرژی به ویژه برق و توسعه روابط میان دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، دفتر اطلاع رسانی مصطفی کاظمی، نخست وزیر این کشور عصر امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی در شهر بغداد پذیرای رضا اردکانیان، وزیر نیروی ایران و هیئت همراه بوده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، نخست وزیر عراق و وزیر نیروی ایران در دیدار خود آخرین تحولات و فرصت های همکاری در زمینه انرژی به ویژه برق و توسعه روابط و همکاری میان دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

کاظمی در این دیدار ضمن اعلام این که همه جهان به دلیل شیوع نسل جدید ویروس کرونا (کووید-19) و پیامدهای آن بر عرصه اقتصادی، با شرایط دشواری روبرو است، بر لزوم بیشترین تلاش برای مقابله با مشکلات پیچیده پیش روی کشورهای منطقه تاکید کرد.

نخست وزیر عراق همچنین خاطر نشان ساخت که کشورش خواهان برقراری بهترین روابط با همسایگان خود بوده و دولت تحت رهبری وی نیز در چارچوب برنامه اصلی خود برای توسعه گستره همکاری خارجی و افزایش مبادله تجربیات تلاش می کند.

اردکانیان نیز به نوبه خود تمایل ایران به برقراری بهترین روابط و بیشترین سطح همکاری با عراق و پشتیبانی از این کشور در زمینه های مختلف را مورد تاکید قرار داد.

یادآور می شود که وزیر نیروی ایران صبح امروز در یک سفر رسمی یک روزه وارد شهر بغداد شد تا در دیدارهای جداگانه خود با مقام های بلندپایه عراقی، درباره توسعه همکاری دو کشور در حوزه برق و آموزش و توسعه شبکه آن گفت و گو کند.

وزیر نیروی ایران در جریان این سفر، با برهم صالح، رئیس جمهوری عراق دیدار کرد جایی که دو طرف به بررسی راه های تقویت روابط دو جانبه در زمینه های مختلف در راستای منافع متقابل دو کشور پرداخته و گسترش همکاری به ویژه در بخش انرژی را مورد تاکید قرار دادند.

برچسب‌ها:
#عراق
#ایران
#مصطفی کاظمی
#اردکانیان
#بخش انرژی