انتشار:  پنج‌شنبه 15 خرداد 1399  ::  00:14   

‌طرح شکایت از رهبر حزب اپوزیسیون نسل نو توسط دادستان کل اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دادستان کل اقلیم کردستان علیه رهبر حزب اپوزیسیون نسل نو، طرح شکایت کرده و پرونده ای در رابطه با او، به جریان انداخت.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری ویستگه نیوز، در حالی که از دو روز پیش تظاهراتی از سوی مردم برخی شهرهای اقلیم کردستان از جمله کلار، قلعه دیزه، دربندخان، رانیه، راپرین و سلیمانیه در اعتراض به وضع قرنطینه عمومی و مقررات منع تردد که از سوی دولت اقلیم برای مقابله با کرونا وضع شده بود؛ بر پا شده است، شکایتی علیه شاسوار عبدالواحد رهبر حزب اپوزیسیون نسل نو طرح شده است.

این شکایت امروز چهارشنبه از سوی دادستان کل اقلیم کردستان علیه شاسوار عبدالواحد طرح شده است و سایت خبری ویستگه گزارش داده به نظر می رسد این شکایت به اتهام تحریک مردم به اعتراض و برپا کردن تظاهرات طرح شده باشد.

طرفداران نسل نو نیز تاکید می کنند که این شکایت به اتهام تحریک مردم و برپایی تظاهرات اعتراضی صورت گرفته است و دادستانی کل اقلیم را نیز متهم می کنند که وابسته به احزاب حاکم اقلیم است.

از سوی دیگر شاسوار عبدالواحد نیز با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در فیس بوک، اعلام کرد که افتخار می کند به جای  مردم اقلیم زندانی شود و آورده که با مخالفت و اعتراض های صورت گرفته توسط حزب نسل نو مقرراتی که مردم اقلیم را زندانی می کرد لغو شده و وی در این راستا بیمی از زندان ندارد.

وی اشاره کرده که بدون سلاح و محافظ در تظاهرات مردم سلیمانیه شرکت کرده است.