سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 16 خرداد 1399  ::  13:10   

نایب رئیس فراکسیون نسل نو در پارلمان کردستان:

اتحادیه میهنی و حزب دمکرات عمدا نشست های پارلمان کردستان را متوقف ساخته اند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نایب رئیس فراکسیون نسل نو در پارلمان کردستان، احزاب اتحادیه میهنی و حزب دمکرات را متهم کرد که نشست های پارلمان کردستان را برای جلوگیری از احضار نخست وزیر و معاون وی و زیر دارایی اقلیم، عمدا متوقف ساخته اند.

به گزارش کردپرس، کاوه عبدالقادر طی گفتگو با سایت خبری روژ نیوز گفت که تلاش ها برای برگزاری نشست پارلمان کردستان و احضار مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان و قباد طالبانی معاون وی و آوات شیخ جناب وزیر دارایی، به پارلمان برای توضیح در مورد بدهی های دولت اقلیم ادامه دارد.

وی افزود که احزاب اتحادیه میهنی و حزب دمکرات برای جلوگیری از احضار بارزانی و طالبانی به پارلمان، نشست های پارلمان را متوقف ساخته اند و سعی دارند شرایطی را فراهم آورند که هیچ نظارتی بر فعالیت و عملکرد دولت اقلیم وجود نداشته باشد.

نایب رئیس فراکسیون نسل نو در پارلمان کردستان خواستار اعمال فشار احزاب پارلمان برای از سرگیری نشست های آن و نظارت بر عملکرد دولت شد.

پیشتر 17 نماینده اپوزیسیون پارلمان کردستان خواستار برگزاری نشست پارلمان و احضار مسرور بارزانی و قباد طالبانی  برای توضیح در مورد بدهی 27 میلیارد دلاری اقلیم که مسرور بارزانی آن را اعلام کرده؛ شدند.