انتشار:  جمعه 16 خرداد 1399  ::  13:29   

حمله پلیس به تجمع اعتراضی نمایندگان و هواداران HDP

سرویس ترکیه - در پی سلب حق نمایندگی و زندانی شدن دو تن از نمایندگان حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) و یک نماینده حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP)، نمایندگان و هواداران HDP دست به تظاهرات اعتراضی زده اند که این تظاهرات به خشونت پلیس منجر شد.

به گزارش کردپرس، در پی سلب حق نمایندگی و زندانی شدن دو تن از نمایندگان حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) و یک نماینده حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP)، نمایندگان HDP و روسای فراکسیون حزب با حضور در پارلمان ترکیه و برگزاری مصاحبه مطبوعاتی اقدام به راهپیمایی اعتراضی از مقابل مجلس به سمت پارک گوون در آنکارا کرده اند. با پیوستن هواداران این حزب نیز به این اعتراضات، جمعیت در اطراف پارک گوون تجمع کرده و اقدام به سر دادن شعارها در محکومیت این اقدام حاکمیت سیاسی کرده اند.

به نوشته خبرگزاری Mezopotamya، نمایندگان پارلمان و هواداران حزب با سر دادن شعارهایی مانند "کودتا انجام شده است"، "حزب عدالت و توسعه (AKP)؛ کودتاگر" این اقدام حاکمیت را محکوم کردند.

تجمع کنندگان در بلوار آتاتورک و نزدیکی پارک گوون با محاصره نیروهای پلیس آنکارا روبه رو شده و پلیس برای پراکنده کردن معترضان اقدام به حمله به سمت معترضان کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها