سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  جمعه 16 خرداد 1399  ::  13:40   

اردوغان قرنطینه آخر هفته 15 استان ترکیه را لغو کرد

سرویس ترکیه - در پی صدور بیانیه وزارت کشور ترکیه مبنی بر قرنطینه آخر هفته 15 استان ترکیه در راستای مقابله با پاندمی کرونا در این کشور، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در پیامی از لغو این تصمیم خبر داد.

به گزارش کردپرس، در پی صدور بیانیه وزارت کشور ترکیه مبنی بر قرنطینه آخر هفته 15 استان ترکیه در راستای مقابله با پاندمی کرونا در این کشور، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در پیامی از لغو این تصمیم خبر داد.

به نوشته CNN TURK، اردوغان در پیامی عنوان کرد: «همانگونه که می دانید در دوران پاندمی برای محافظت از جان مردم تدابیر زیادی اتخاذ کرده ایم. یکی از این تدابیر نیز قرنطینه و محدودیت عبور و مرور شهروندان در کل ترکیه یا بخش هایی از کشور بود. اساساً بعد از آخرین قرنطینه (اشاره به قرنطینه عید فطر) تکرار اعمال قرنطینه های آخر هفته را در نظر نداشتیم. ولی به یک باره آمار مبتلایان در 24 ساعت که تا 700 تن نیز کاهش پیدا کرده بود به بالای هزار تن رسید. در پی این تحول منفی یک بار دیگر طرح قرنطینه های آخر هفته را در اولویت قرار دادیم و اجرای آن به یک امر گریز ناپذیر تبدیل شد. ولی اکنون به عنوان رئیس جمهور کشور تصمیم بر لغو قرنطینه و محدویت های عبور و مرور در 15 استان ترکیه گرفته ام. از شهروندان خواهش می کنم تا در این مدت ماسک، فاصله اجتماعی و بهداشت فردی را با حساسیت بسیار بالایی رعایت کنند».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه