سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  جمعه 16 خرداد 1399  ::  14:21   

شناسایی 2886 بیمار جدید مبتلا به کرونا در ایران در 24 ساعت گذشته

افزایش مجدد آمار فوتی های کرونا در ایران/ کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی در وضعیت هشدار

سرویس ایران- سخنگوی وزارت بهداشت از فوت 64 نفر به دلیل ابتلا به کرونا در ایران در 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت: استان های هرمزگان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، بوشهر و آذربایجان های شرقی و غربی در وضعیت هشدار قرار دارند.

به گزارش کُرد پرس، دکتر کیانوش جهانپور با بیان اینکه  از دیروز تا امروز ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد، گفت:  از بین مبتلایان جدید، ۵۲۷ مورد بستری و دو هزار و ۳۵۹ مورد از افراد معادل حدود ۸۲ درصد از موارد جدید، در تماس نزدیک با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۷ هزار و ۱۵۶ نفر رسید، گفت:  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۱۳۴ نفر رسید.

جهانپور با بیان اینکه خوشبختانه تا کنون ۱۲۹ هزار و ۷۴۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، گفت: ۲۵۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی با بیان اینکه تا کنون یک میلیون و ۴۰ هزار و ۲۸۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است، گفت: وضعیت خوزستان همچنان قرمز است و استان های هرمزگان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، بوشهر و آذربایجان های شرقی و غربی در وضعیت هشدار قرار دارند.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۳ استان هیچ موردی از فوتی و در ۵ استان فقط یک مورد فوتی بر اثر کووید۱۹ گزارش شده است.