سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 16 خرداد 1399  ::  15:05   

رئیس فراکسیون جماعت اسلامی در پارلمان کردستان:

مقابله با شیوع کرونا در اقلیم کردستان نباید سیاسی شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس فراکسیون جماعت اسلامی در پارلمان کردستان، تاکید کرد که نباید راهکارهای مقابله با شیوع ویروس کرونا در اقلیم کردستان تبدیل به مسائله ای سیاسی شود.

به گزارش کردپرس، عبدالستار مجید طی گفتگو با سایت خبری خندان گفت که حزب جماعت اسلامی کردستان رعایت دستورالعمل و راهکارهای مقابله با ویروس کرونا توسط شهروندان را ضروری دانسته و تاکید می کند این موضوع نباید تبدیل به مسائل سیاسی شود.

رئیس فراکسیون جماعت اسلامی در پارلمان کردستان افزود که نباید احزاب و مقامات اقلیم کردستان اختیارات خود را برای سرکوب شهروندان به کار بگیرند و از سوی دیگر نیز جماعت اسلامی با کاستن از تدابیر مقابله با کرونا مخالف است

همچنین خاطر نشان ساخت که دولت اقلیم کردستان نباید به بهانه مقابله با کرونا مردم را بدون تامین معیشت و نیازهای زندگی آنان تحت قرنطینه و ممنوعیت تردد قرار دهد، اما می تواند اجازه دهد زندگی روزانه و کسب و کار شهروندان با رعایت دستورالعمل های مقابله با کرونا جریان یابد .

لازم به ذکر است که  آمار ابتلا به ویروس کرونا در اقلیم کردستان تاکنون به 1015 مورد رسید که از این تعداد 555 مورد در مراکز ویژه تحت درمان قرار دارند و 16 مورد فوت نیز ثبت شدە است.