انتشار:  جمعه 16 خرداد 1399  ::  15:40   

رئیس فراکسیون حزب دمکرات در پارلمان کردستان:

توقف نشست های پارلمان در راستای جلوگیری از شیوع کرونا است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس فراکسیون حزب دمکرات کردستان (پارتی) در پارلمان کردستان اعلام کرد که توقف نشست های پارلمان فقط در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است.

 

به گزارش کردپرس، در حالی که کاوه عبدالقادر نایب رئیس فراکسیون نسل نو در پارلمان کردستان، احزاب اتحادیه میهنی (یکیتی) و حزب دمکرات (پارتی) را متهم کرد که نشست های پارلمان کردستان را برای جلوگیری از احضار مسرور بارزانی نخست وزیر (از حزب دمکرات) و قباد طالبانی  معاون وی (از حزب اتحادیه میهنی) و وزیر دارایی اقلیم، عمدا متوقف ساخته اند، امید خوشناو رئیس فراکسیون پارتی در پارلمان، تاکید کرد توقف نشست ها فقط به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است.

وی در گفتگو با سایت رسمی حزب دمکرات کردستان (پارتی)  اعلام کرد که توقف نشست های پارلمان کردستان، هیچ ارتباطی به مسائل و رویدادهای سیاسی ندارد.

همچنین اعلام کرد که هفته آینده نشست هیئت رئیسه پارلمان با روسای فراکسیون ها برای بررسی راهکارهای برگزاری نشست نمایندگان پارلمان برگزار می شود.

لازم به ذکر است که آخرین نشست  پارلمان که روز پنج شنبه 19 اردیبهشت / 8 می، برگزار شده و طی آن حزب دمکرات کردستان (پارتی) به همراهی نمایندگان اقلیت ها اقدام به لغو مصونیت پارلمانی سوران عمر نماینده جماعت اسلامی کردستان کرد و این اقدام، موجب بروز اختلاف در میان احزاب پارلمان شده و فراکسیون های اتحادیه میهنی، جنبش تغییر، اتحاد اسلامی، جماعت اسلامی، نسل نو، آزادی و کمونیست، در آن شرکت نکرده و نشسست های  بعدی پارلمان را نیز تحریم کرده و از آن تاریخ تاکنون نشست های پارلمان برگزار نشده است.

نشست روز 8 می، با وجود مخالفت و عدم حضور ریواز فایق رئیس پارلمان و از نمایندگان اتحادیه میهنی برگزار شد.

در همین حال در روزهای گذشته 17 نماینده اپوزیسیون پارلمان خواستار برگزاری نشست پارلمان و احضار مسرور بارزانی و قباد طالبانی  برای توضیح در مورد بدهی 27 میلیارد دلاری اقلیم که بارزانی آن را اعلام کرده؛ شدند.