سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 16 خرداد 1399  ::  15:58   

قباد طالبانی:

کاهش تدابیر مقابله با کرونا عامل افزایش آمار ابتلا در اقلیم کردستان است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- معاون نخست وزیر اقلیم کردستان در پیامی ویدئویی اعلام کرد که کاهش تدابیر مقابله با کرونا عامل افزایش آمار ابتلا در اقلیم کردستان است و خواستار پایبندی مردم اقلیم به دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا شد.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری زمن پرس، قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان و عضو برجسته شورای رهبری حزب اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) با انتشار پیامی ویدئویی خواستار پایبندی هرچه بیشتر شهروندان اقلیم به اجرای دستورالعمل های مقابله با شیوع کرونا شد.

وی به نام دولت اقلیم به دلیل وارد شدن آسیب و خسارت به اقتصاد و زندگی مردم در پی اعمال مقررات قرنطینه و ممنوعیت تردد برای مقابله با گسترش ویروس کرونا، از مردم اقلیم عذرخواهی کرد.

همچنین اشاره کرد به دلیل اینکه تدابیر و سخت گیری دولت اقلیم در مقابله با شیوع کرونا  و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، پس از عید فطر توسط مردم کاهش یافته است، سرایت و شیوع ویروس کرونا در اقلیم به شدت افزایش یافته است.

طالبانی اعلام کرد که ویروس کرونا ساخته دولت اقلیم و یا اشتباه احزاب اتحادیه میهنی و حزب دمکرات نیست و از مردم اقلیم خواست که برای حفظ سلامتی خود و عزیزانشان دستورالعمل های جلوگیری از سرایت ویروس کرونا را رعایت کنند.

این در حالی است که طی هفته که گذشت، در شماری از شهرهای اقلیم، تظاهراتی در مخالفت با اعمال ممنوعیت تردد و تعطیلی مشاغل از سوی دولت اقلیم برای مقابله با کرونا، برپا شده و شهروندان خواستار لغو این ممنوعیت ها شدند و در پی این اعتراضات ممنوعیت تردد و تعطیلی مشاغل، در اربیل،سلیمانیه لغو شد.

لازم به ذکر است که آمار ابتلا به ویروس کرونا در اقلیم کردستان به 1015 مورد رسیده که از این تعداد555 مورد در مراکز ویژه تحت درمان قرار دارند و شمار قربانیان نیز به 18 مورد افزایش یافته است.