سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 17 خرداد 1399  ::  16:52   

نجات جان کودک سلماسی در آبشار شلماش سردشت

سرویس آذربایجان غربی- رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سردشت از نجات جان یک کودک ۱۰ ساله توسط تیم غواصان این آتش‌نشانی در آبشار شلماش خبر داد.

ارسلان پناهی در گفت ‌و گو با خبرنگار کردپرس اظهار داشت: این کودک اهل سلماس که به همراه خانواده خود برای گردش به این آبشار آمده بود، در حال عبور از عرض رودخانه بود که ناگهان تعادلش را از دست داد و به داخل آبشار سقوط کرد.

او افزود: تلاش پدر کودک برای نجات جان او موفقیت آمیز نبود در این حین ۲ نفر از غواصان اکیپ امداد آتش‌نشانی برای نجات جان کودک اقدام کردند.

پناهی گفت: خوشبختانه این کودک پیش از آنکه از آبشار به پایین سقوط کند، از آب گرفته شده و از غرق شدن و مرگ حتمی نجات یافت.

رییس آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سردشت اضافه کرد: اکیپ امداد و نجات آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهر سردشت به منظور پیشگیری و جلوگیری از حوادث احتمالی و غرق شدن هموطنان بر اثر بی‌احتیاطی در آبشار شلماش مستقر هستند.

او با اشاره به غرق شدن جوان شیرازی در آبشار شلماش در هفته گذشته گفت: متاسفانه این جوان در حال شنا کردن در این آبشار بود که به‌دلیل آشنا نبودن به فنون شنا و بی‌احتیاطی غرق شد و این اولین مورد تلفات جانی در آبشار شلماش در سال جاری بود.