سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 17 خرداد 1399  ::  18:13   

شورای حفاظت از اراضی ملی در مهاباد تشکیل شود

سرویس آذربایجان غربی- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد خواستار تشکیل شورای حفاظت از اراضی ملی برای جلوگیری از زمین خواری شد.

به گزارش کردپرس، مجید پاتو در جلسه ستاد پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخگویی به بحران شهرستان مهاباد اظهار کرد: در سال گذشته 105 هکتار از عرصه های طبیعی این شهرستان دچار آتش سوزی شد.

او با بیان اینکه علت بیشتر این آتش سوزی ها تاکنون عامل انسانی بوده است، افزود: امسال برای جلوگیری از اطفای حریق، تدابیر جدی تری در پارکهای جنگلی اندیشیده شده است.

 رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: جاده برهان و روستای کله گاوی دو منطقه بحرانی برای آتش سوزی اراضی و فاقد ایستگاه آتش نشانی هستند و لازم است به ایستگاه آتش نشانی مجهز شوند.

پاتو ادامه داد: باید شورای حفاظت از اراضی ملی برای جلوگیری از زمین خواری تشکیل شود.

او بیان کرد: بهره برداران مراتع می توانند مراتع خود را با مراجعه به بانک کشاورزی صندوق بیمه محصولات کشاورزی بیمه کنند تا در صورت بروز هر گونه حادثه از جمله آتش سوزی بتوانند از مزایای بیمه استفاده کنند.

رییس اداره جهاد کشاورزی مهاباد هم  در این جلسه گفت: با توجه به بارندگی های کم پاییزه و نبود پنجه زنی مناسب به 26 هزار تن از محصولات زراعی این شهرستان به مبلغ 63 میلیارد تومان خسارت وارد شده است.

ایمانیان اضافه کرد: امسال160 میلیارد تومان هم به باغات این شهرستان خسارت وارد شده و پیش بینی می شود 27 هزار تن از محصولات باغی کاهش یابد.