سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 5 تیر 1399  ::  13:55   

مدحت سنجر:

آشکارا اعلام می کنم، HDP هیچ ارتباطی با PKK ندارد

سرویس ترکیه – رئیس مشترک HDP در اظهاراتی هر گونه ارتباط میان این حزب با PKK را رد کرده و بر تصمیم گیری های مستقل در خصوص سیاست هایشان تأکید کرد.

به گزارش کردپرس، مدحت سنجر، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به ارتباط میان این حزب با PKK عنوان کرد: «تصور این که HDP در ارتباط با PKK است تصور بسیار اشتباهی است. آشکارا اعلام می کنم که ما هیچ ارتباطی با PKK نداریم. در حالی که هیچ ارتباطی میانمان وجود ندارد صدور پیام برای فاصله گذاشتن با PKK پیامی بی پایه و اساس است. فاصله گذاشتنی در کار نیست زیرا ما هیچ ارتباطی با یکدیگر نداریم. قرار نیست ارتباطی هم به وجود آید».

به نوشته روزنامه دیوار، سنجر در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «ما سیاست های خود را داریم. استراتژی های انتخاباتی طراحی می کنیم. به عنوان مثال استراتژی انتخابات 31 مارس 2019. این استراتژی را PKK به ما تحمیل کرده است؟ اگر تحمیل کرده باشد چگونه می توانید این موضوع را ثابت کنید؟ ما سازمان ها و ساختار مشخصی داریم. هر جلسه شورای مرکزی حزب ما هشت ساعت زمان می برد. 30 نفر هشت ساعت با یکدیگر گفتگو و بحث می کند. هر چیزی مورد بحث قرار گرفته و بر روی میز می آید. تصمیمات به صورت مشترک گرفته می شود».

وی خاطرنشان کرد: «بیشتر رای دریافتی HDP از کردها به دست می آید. بخش عمده ای از آرایمان را از کردها می گیریم. ما بر این مسئله تأکید می کنیم که مهمترین مسئله در ترکیه مسئله کردها است. بر ین باور هستیم که باید خشونت به اتمام برسد، سلاح ها ساکت شود و حل و فصل دموکراتیک به وجود آید. در این خصوص نیز آماده هستیم به هر آنچه که مسئولیتمان است عمل کنیم».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها