سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 8 تیر 1399  ::  16:19   

نظارت تخصصی تر بر آسانسورهای ساختمان در ایلام

سرویس ایلام - مدیرکل استاندارد استان ایلام ضمن تأکید بر تخصصی تر شدن نظارتها بر آسانسورهای ساختمان در استان ایلام، اعلام کرد: در سه ماهه نخست سال جاری 23 فقره بازرسی آسانسور در استان انجام شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس به نقل از روابط عمومی استاندارد ایلام، مهناز همتی با بیان اینکه در طول این مدت نیز 9 فقره گواهی تأییدیه ایمنی آسانسور صادر شده افزود: مردم باید نسبت به وضعیت ایمنی و استاندارد آسانسورهایی که استفاده می‌کنند ،حساس باشند و اگر این حساسیت در جامعه در خصوص وضعیت ایمنی آسانسورها ایجاد شود، اداره کل استاندارد بهتر می تواند نسبت به ارائه خدمات اقدام نماید.

مدیرکل استاندارد ایلام افزود: مالکان می توانند از شرکت های معتبر و تائید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران در خصوص بازرسی های دوره ای استفاده کنند.

مهناز همتی  تاکید کرد: اگر آسانسور با الزامات استاندارد منطبق باشد گواهینامه یک ساله برای آن صادر می شود اما در صورتی که این آسانسور از تعمیر ونگهداری مناسب ماهانه برخوردار نباشد به سرعت از شرایط استاندارد خارج می شود.

همتی با اشاره به اینکه، متاسفانه برخی تصور می کنند پس از صدور گواهینامه یکساله، کار تمام شده و دیگر با این آسانسور کاری ندارند افزود: طبق قانون پس از یکسال آسانسورها باید نسبت به اخذ گواهی ادواری اقدام نموده و در طول سال نیز الزامات و شرایط استاندارد را حفظ نمایند.

همتی در پایان، از شهروندان استان خواست در صورت مشاهده آسانسور بدون تاییدیه استاندارد موارد را از طریق شماره ۵۰۰۱۱۵۱۷ اطلاع رسانی نموده و از مشاوره کارشناسی  اداره کل درخصوص نحوه شروع استاندارد سازی آسانسورها برخوردار شوند.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#مدیرکل استاندارد ایلام، همتی
#سانسور
#ظارت تخصصی