سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  دوشنبه 9 تیر 1399  ::  11:50   

انتقاد از سکوت آمریکا نسبت به حملات ترکیه در اقلیم کردستان

سرویس جهان- برخی سیاستمداران و فعالان خارجی از سکوت آمریکا نسبت به ادامه حملات ترکیه به مناطق کردنشین در عراق و سوریه انتقاد کرده اند.

 

به گزارش کردپرس، ترکیه در ادامه عملیات نظامی علیه گروه های کردی در عراق و سوریه، از دو هفته پیش عملیات نظامی هوایی و زمینی جدیدی را در خاک اقلیم کردستان آغاز کرده است. دولت ترکیه می گوید این عملیات علیه نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه یا پ.ک.ک صورت می گیرد.

سث فرانتزمن، کارشناس مسائل سیاسی خاورمیانه در یادداشتی پیرامون حملات ترکیه در خاک عراق هشدار داد این حملات باعث تشدید تنشها در منطقه خاورمیانه شده و باعث ایجاد تفرقه و دو دستگی میان احزاب کردی در اقلیم کردستان نیز شده است.

وی اشاره کرده است سیاست های آمریکا در قبال ترکیه تابع منافع مشترک این دو کشور است و به همین دلیل هم، مقامات آمریکایی در قبال حملات جدید ترکیه در اقلیم کردستان سکوت اختیار کرده اند.

ریک سنتروم، سناتور سابق جمهوریخواهان نیز از این که دولت ترامپ در برابر حملات ترکیه در اقلیم کردستان سکوت کرده، انتقاد کرده است.

تونی پرکینز، رییس انستیتو تحقیقات خانواده در آمریکا نیز نسبت به ادامه حملات ترکیه در اقلیم کردستان هشدار داد و از این که دولت آمریکا نسبت به این حملات سکوت کرده به شدت انتقاد کرده است.

سث فرانتزمن همچنین اشاره کرده است حملات ترکیه در داخل خاک عراق حتی اعتراض شدید کشورهای عربی را به همراه داشته است اما آمریکا که خو را متحد کردها می داند در برابر آن سکوت کرده است.