سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 9 تیر 1399  ::  20:00   

ژنرال بازنشسته ارتش ترکیه:

بارزانی ها از عملیات ارتش ترکیه حمایت اطلاعاتی می کنند

سرویس ترکیه - نعیم بابوراوغلو، ژنرال بازنسشته ارتش ترکیه در اظهاراتی با اشاره به عملیات های ارتش ترکیه در اقلیم کردستان مدعی شد بارزانی ها از لحاظ اطلاعاتی از ترکیه حمایت می کنند.

به گزارش کردپرس، نعیم بابوراوغلو، ژنرال بازنسشته ارتش ترکیه که در دهه 90 میلادی در بسیاری از عملیات های ارتش ترکیه علیه PKK در شمال عراق حضور داشته است در اظهاراتی با اشاره به رفتار بارزانی ها در قبال عملیات های ارتش ترکیه عنوان کرد: «بارزانی ها قبلا از حضور PKK در منطقه شمال عراق ناراحت نبوده اند. اکنون ناراحت هستند. این ناراحتی از حضور PKK در شمال عراق بارزانی ها را به همکاری با ترکیه مجبور می کند. به همین دلیل آنان از ترکیه در این عملیات ها حمایت های اطلاعاتی نیز انجام می دهند. زیرا بارزانی ها دیگر خواستار رفتن PKK از محدوده حاکمیتی آنان هستند. یعنی در حالی که ترکیه عملیات خود علیه هفتانین را پیگیری می کند، مدیریت اقلیم کردستان از ارتش ترکیه حمایت اطلاعاتی می کند. ولی از طرف دیگر بارزانی ها به حمایت از مذاکرات اتحاد کردهای سوریه می پردازند که دلیل این حمایت نیز در صورت کسب فرصت و اعلام استقلال مهیا سازی زمینه برای الحاق شمال سوریه یا شرق فرات به سرزمین های خود است. بعد از آن نیز جغرافیایی از ایران و ترکیه در رویای سرزمینی بارزانی ها وارد می شود».

این ژنرال بازنشسته ارتش ترکیه در گفتگو با روزنامه ملیت در ادامه خاطرنشان کرد: «از همین رو، بارزانی به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست. هرچقدر به آمریکا می شود اعتماد کرد همانقدر هم باید به بارزانی اعتماد داشت. بارزانی از حرف آمریکا خارج نمی شود. یعنی زمانی که بارزانی می گوید ما با شمال سوریه متحد نخواهیم شد، ترکیه نباید به این حرف اعتماد کند. بارزانی ها با نقشه ای که طراحی کرده اند یک بازیگر غیرقابل اعتماد هستند. بارزانی پروژه خود را فراموش نکرده است. لغو نکرده است، تنها در جیبش گذاشته است. آمریکا هم لغو نکرده است».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها