سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 10 تیر 1399  ::  00:34   

حقوق بگیران اقلیم کردستان عراق با 5 ماه تأخیر حقوقشان را دریافت خواهند کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دولت اقلیم کردستان با انتشار برنامه پرداخت حقوق کارمندان و حقوق بگیران اعلام کرد که حقوق ماه دوم سال 2020 میلادی را در هفتمین ماه از سال و با 5 ماه تاخیر به آنان پرداخت می کند.
 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری پَیسَر پرس، بنا به جدولی که از سوی وزارت دارایی دولت اقلیم کردستان به عنوان برنامه پرداخت حقوق کارمندان و حقوق بگیران منتشر شده، دولت قصد دارد که تا پایان ماه جولای 2020 میلادی حقوق ماه فوریه سال جاری را پرداخت کند.

بنا به جدولی که از سوی دولت اقلیم منتشر شده، پرداخت حقوق ابتدا به کارمندان وزارت بهداشت و درمان در 27 ژوئن و پس از آن نیروهای وزارت پیشمرگ و سپس وزارت امور داخلی و وزارت دارایی پرداخت می شود.

پس از پایان پرداخت حقوق به وزارت خانه های فوق حقوق وزارت شهیدان و انفال شدگان  و خانواده های شهدا و نیروهای امنیتی و سپس دیگر وزارت و سازمان ها و در پایان حقوق نهاد ریاست اقلیم و پارلمان کردستان و بازنشستگان طی چند مرحله پرداخت می شود.

بر اساس برنامه دولت اقلیم روند پرداخت حقوق باید تا 29 جولای به اتمام برسد  و به این ترتیب حقوق بگیران اقلیم کردستان عراق  با 5 ماه تأخیر حقوقشان را دریافت خواهند کرد.

این در حالی است که عدم پرداخت حقوق به کارمندان موجب بروز نارضایتی های شدید و اعتصاب میان آنان شده و از جمله پزشکان و کادر درمانی و نیروهای راهنمایی  و رانندگی در سلیمانیه دست از کار کشیده اند.

از سوی دیگر دولت در آخرین نشست خود اعلام کرد که برای جبران کسری بودجه، حقوق بعدی کارمندان را با 21 الی 50 درصد کاهش پرداخت می کند.