انتشار:  سه‌شنبه 10 تیر 1399  ::  18:42   

انتقاد نماینده اورامانات از کمبود امکانات و تجهیزات اطفاء حریق در منطقه

سرویس کرمانشاه-  نماینده اورامانات در مجلس شورای اسلامی در تماس های جداگانه با  عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست کشور و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور از کمبود امکانات و تجهیزات اطفاء حریق در اورامانات انتقاد کرد و خواهان ایجاد پایگاه ویژه اطفاء حریق در منطقه شد .

به گزارش خبرگزاری کردپرس آرش لهونی امکانات موجود را متناسب با گستره پوشش جنگلی و طبیعی منطقه اورامانات ندانست و متذکر شد: هرگونه کم کاری در این زمینه برای مردم منطقه قابل قبول نمی باشد.

وی بر تامین و ارسال هر چه سریع تر تجهیزات و امکانات و اقلام مورد نیاز مهار آتش سوزی های اورامانات تاکید کرد و گفت: آتش سوزی های اخیر که در مجموع منجر به فوت چهار  نفر از عزیزان ایثارگر عرصه حفاظت از محیط زیست گردید و موجب ناراحتی عمیق همه مردم شد.

نماینده اورامانات اظهار داشت: در این آتش سوزیها  سه نفر از نیروهای ایثارگر مردمی و یک نفر از نیروهای خدوم و تلاشگر سپاه پاسداران در راه حفاظت از جنگل های منطقه جان خود را از دست داده اند.

لهونی در ادامه از روسای سازمان های مذکور خواست شخصا به منظور بررسی و رصد میدانی این موضوع و اتخاذ تصمیمات متناسب در اسرع وقت در منطقه حاضر و از نزدیک در جریان مشکلات قرار گیرند.

همچنین نماینده اورامانات با لزوم تامین امکانات و تجهیزات و ایجاد پایگاه ویژه اطفاء حریق در منطقه اورامانات تاکید کرد و گفت: این پایگاه باید به امکانات و نیروهای زبده و آموزش دیده در اطفاء حریق مجهز گردد. همچنین این پایگاه باید در طول دوره زمانی آتش سوزی های معمولِ منطقه به صورت شبانه روزی آماده عملیات ضد حریق باشند.

وی افزود: در تماس با مقامات مسئول بر حمایت جدی سازمان های محیط زیست و جنگل ها و مراتع کشور از خانواده های معزز  جانباختگان آتش سوزی های اخیر تاکید شد و بر آمادگی برای همکاری با این سازمانها برای کمک به این عزیزان و کاهش آلام و درد این خانواده ها تاکید شد.

لهونی افزود: موضوع لزوم آموزش و مهارت آموزی نیروهای مردمی و تجهیز این نیروها برای ساماندهی و اثربخشی فعالیت این عزیزان و همچنین لزوم بیمه نیروهای مردمی و حمایت های بیمه ای کامل از آسیب دیدگان حوادث اینچنینی مطرح شد که مورد استقبال مقامات مذکور قرار گرفت.

وی عنوان کرد: رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن موافقت با ایجاد پایگاه ویژه اطفاء حریق در منطقه، آمادگی این سازمان برای آموزش و جذب نیروهای مهارت دیده در این پایگاه را اعلام کرد.

نماینده اورامانات عنوان کرد: دکتر کلانتری و دکتر منصور ضمن ابراز تاسف و تالم از فوت این عزیزان، مراتب تسلیت خود را تقدیم خانواده های معزی و مردم شریف اورامانات کردند.

وی افزود: با توجه به درخواستی که صورت گرفت، طی روزهای آتی معاونین این سازمانها به اورامانات سفر می کنند.

وی تاکید کرد: هرگونه اهمال در این خصوص قابل پذیرش نیست و از تمام ظرفیتهای قانونی برای پیگیری های بعدی استفاده خواهم کرد.

 نماینده اورامانات در پایان گفت: از همراهی بی دریغ مردم و همکاری و تلاشهای نیروهای خدوم نظامی ، انتظامی و مسئولین مربوطه در روزهای اخیر تشکر کرده و بر رفع سریع کمبودها ، دلجویی و تسلی  خانواده حادثه دیدگان این آتش سوزی ها تاکید کرد.