انتشار:  سه‌شنبه 10 تیر 1399  ::  19:23   

بستری 822 مبتلا به کرونا آذربایجان غربی/ فوت 6 نفر در خوی طی یک روز!

سرویس آذربایجان غربی- رییس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس آخرین آمار، با اضافه شدن 14 فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون آمار جانباختگان در استان به 439 نفر رسیده است و سن جان باختگان کاهش یافته است.

به گزارش کردپرس، دکتر جواد آقازاده در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در تاریخ 9 تیر ماه، 822 مورد بستری در استان داشته ایم که 306 مورد بیمار قطعی مبتلا به ویروس کرونا و 516 مورد مشکوک به ابتلا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان‌غربی گفت: در آی سی یو 155 بیمار مبتلا به کرونا بستری شده اند که از این تعداد 50 نفر بد حال و به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

او بیان کرد:  متاسفانه با 14 مورد فوتی جدید در این روز، مجموع فوتی های استان به 439 مورد افزایش یافت که از این تعداد 6 نفر در خوی، 3 نفر در سردشت،  2 نفر در ارومیه، یک نفر در بوکان، اشنویه، تکاب، سلماس، شوط، مهاباد، میاندوآب است.

او اظهار داشت: ارومیه تا کنون 96، اشنویه 5، بوکان 46، پلدشت 1، پیرانشهر 22،  تکاب 16، چالدران 2، چایپاره 3، خوی 93، سردشت 5،  سلماس 21، شاهین دژ 14،  شوط 3 ، ماکو 2 ، مهاباد 63، میاندوآب 41 و نقده 9 نفر جان باخته دارند

آقازاده با اشاره به افزایش مبتلایان کرونا در استان گفت: وضعیت استان در حد هشدار و خطرناک است، تعداد مرگ و میرها و بیماران بد حال در آی سی یو در استان افزایش یافته اند و سن فوت شدگان پایین آمده است.

او تصریح کرد: آذربایجان غربی آلوده است سایر هم وطنان به این استان سفر نکنند، این استان در وضعیت قرمز قرار دارد و لازم است مردم از حضور در پاساژ ها مراسمات مختلف و پارک ها جدا خودداری کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان‌غربی تاکید کرد: در وهله اول مردم از حضور در تجمعات خودداری کنند و در صورت لزوم حضور در بیرون از خانه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و حتما از ماسک استفاده کنند، در غیر این صورت وضعیت حادتر و بدتر خواهد شد.