انتشار:  سه‌شنبه 10 تیر 1399  ::  20:34   

توضیحات سخنگوی کاظمی درباره حمله به مقر حزب‌الله عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سخنگوی نخست وزیر عراق ضمن تاکید بر عدم دخالت وی در احکام قضایی، از دریافت اطلاعات حاکی از تلاش برای حمله به اماکن حساس و نمایندگی های بین المللی خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، احمد ملا طلال، سخنگوی مصطفی کاظمی، نخست وزیر این کشور عصر امروز (سه شنبه) در یک کنفرانس خبری، در رابطه با حمله اخیر به مقر گردان های حزب الله در منطقه الدوره در جنوب شهر بغداد و دستگیری شماری از افراد توضیحاتی ارائه داد.

سخنگوی نخست وزیر عراق در این باره اعلام کرد که هفته گذشته اطلاعات حاکی از تلاش برای حمله به اماکن حساس و نمایندگی های بین المللی در این کشور دریافت کردند.

سخنگوی کاظمی ضمن اعلام این که سرویس مبارزه با تروریسم به سرعت با تلاش مذکور برخورد کرده، تاکید کرد که فرمان دستگیری یک نفر صادر شد و به دنبال آن نیز با 13 تن دیگر که همراه وی بودند، بازداشت شدند.

ملا طلال ضمن تاکید بر این که 13 فرد مذکور آزاد شدند با این حال فرد تحت تعقیب همچنان در بازداشت به سر می برد، خاطر نشان ساخت که وی تحویل نهاد قضایی داده شده و این نهاد تدابیر مناسب را در حق وی اتخاذ خواهد کرد.

سخنگوی نخست وزیر عراق با بیان این که مسئولیت دولت، تحمیل اعتبار کشور است، تاکید کرد که کاظمی هیچ گونه دخالتی در صدور احکام قضایی ندارد.

ملا طلال ضمن تاکید بر این که نخست وزیر عراق برای مقابله با نسل جدید ویروس کرونا (کوودی-19) اهتمام زیادی قائل است، اعلام کرد که وی به وزارت صنعت دستور فعالیت مداوم و با حد اکثر ظرفیت برای تولید اکسیژن را داده است.

سخنگوی کاظمی ضمن اعلام این که کشورهای دوست و همسایه همچنان به کمک به عراق ادامه می دهند، تاکید کرد که اموال اختصاص یافته از بودجه اضطراری تنها در مقابله با کرونا صرف می شوند.

ملا طلال با بیان این که نخست وزیر عراق نشست های مستمری با نهادهای ذی ربط درباره گذرگاه های مرزی برگزار می کند، خاطر نشان ساخت که بیشتر درآمدهای گذرگاه های مرزی این کشور به مفسدان اقتصادی می رسید با این حال به زودی تدابیر قاطعی برای تحمیل اعتبار دولت بر آنها اتخاذ خواهد شد.

سخنگوی کاظمی همچنین اعلام کرد که وزیر آموزش و پرورش عراق یک فهرست نمونه از کارمندانی که سه و چهار حقوق دریافت می کنند را تحویل نخست وزیر این کشور داده است.