انتشار:  چهارشنبه 11 تیر 1399  ::  00:10   

پارلمان کردستان درباره حملات و لشکرکشی ترکیه به اقلیم کردستان تحقیق می کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سه کمیسیون پارلمان کردستان مامور تحقیق درباره حملات و لشکرکشی های ترکیه به اقلیم کردستان شدند و نتیجه این تحقیقات به دولت اقلیم کردستان و دولت عراق داده می شود.
 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری روژ نیوز، هیئت رئیسه پارلمان کردستان در نشست اخیر پارلمان که پس از دو ماه تعطیلی فعالیت های پارلمان برگزار شد، کمیسیون های امور داخلی، پیشمرگ و روابط خارجی پارلمان را مامور پیگیری و تحقیق در مورد حملات و لشکرکشی های اخیر ترکیه به اقلیم کردستان کرد.

این کمیسیون ها موظف شده اند گزارش کاملی را از جزئیات حملات، لشکر کشی و عملیات نظامی ترکیه در اقلیم و تلفات و خسارات ناشی از این حملات در 4 استان اقلیم را تهیه و به دولت مرکزی عراق و دولت اقلیم ارائه دهند.

شاخوان رئوف رئیس کمیسیون امورداخلی و امنیتی در پارلمان کردستان به خبرنگاران گفت که حملات ترکیه موجب زیان و خسارات مالی و جانی شدید به شهروندان اقلیم شده و پارلمان سعی دارد دلیل این حملات و تجاوزهای ترکیه به اقلیم را به اطلاع افکار عمومی و پارلمان می رساند.

لازم به ذکر است که حملات دو هفته گذشته ترکیه به اقلیم کردستان تاکنون موجب زیان و خسارات شدید برای اقلیم و جان باختن و مجروح شدن غیرنظامیان شده است.