سرویس ایران
انتشار:  چهارشنبه 11 تیر 1399  ::  14:26   

141 ایرانی دیگر قربانی کرونا شدند/ فوتی ها کرونا در مرز 11 هزار نفر

سرویس ایران- سخنگوی وزارت بهداشت از فوت 141 بیمار مبتلا به کرونا در ایران در 24 ساعت گذشته خبر داد  و گفت: مجموع جانباختگان مبتلا به این بیماری در کشور  از ابتدا تا کنون به 10 هزار و 958 نفر رسیده است.

به گزارش کُرد پرس، سیما سادات لاری با بیان اینکه  از دیروز تا امروز ۱۱ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۲۱ مورد بستری شدند.، گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۳۰ هزار و ۲۱۱ نفر رسید.

و با اشاره به اینکه خوشبختانه تا کنون ۱۹۱ هزار و ۴۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند، گفت: ۳۰۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاریا با بیان اینکه تا کنون یک میلیون و ۶۹۳ هزار و ۲۴۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است، افزود: استانهای خوزستان، کردستان، آذربایجان های غربی و شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی افزود: استانهای اصفهان، همدان، زنجان، کرمان، خراسان شمالی و کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت هشدار قرار دارند و در استان تهران افزایش قابل توجه موارد بستری گزارش شده است.