سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 12 تیر 1399  ::  23:59   

عضو نمایندگی اداره خودگردان شمال و شرق سوریه در اقلیم کُردستان عراق به کُردپرس گفت؛

فیلم ترکیه سوخته است/کُردها جدایی طلب نیستند

سرویس سوریه-عضو نمایندگی اداره خودگردان شمال و شرق سوریه در اقلیم کُردستان عراق گفت: فیلم ترکیه دیگر سوخته است و همه می‌دانند که این کشور در منطقه به دنبال تجاوزگری است.

«فتح‌الله حسینی» عضو نمایندگی اداره خودگردان شمال و شرق سوریه در اقلیم کُردستان عراق در گفت‌وگو با کُردپرس با اشاره به تهدیدات ترکیه علیه موجودیت خودمدیریتی دموکراتیک کُردستان سوریه، اظهار کرد:تهدیدات ترکیه پایان نیافته است و همین امروز منطقه "عین عیسی" توسط ترکیه توپباران شد.

وی ادامه داد:خطر هجوم وجود دارد.ترکیه جبهات زیادی گشوده و امروز به اقلیم کُردستان عراق نیز هجوم آورده است.

عضو کمیته مرکزی حزب چپ کُردستان سوریه خاطرنشان کرد:هر لحظه خطر یورش ترک‌ها وجود دارد و هر لحظه آماده‌سازی برای مقابله با تهاجمات نیز برنامه‌ریزی شده است.

وی تصریح کرد:آرام آرام فیلم ترکیه دیگر می‌سوزد.ترکیه بیشتر از این چه می‌خواهد؟ پنج شهر سوریه در تصرف ترکیه قرار گرفته است.

فتح‌الله حسینی با اشاره به رویای ترکیه در سوریه توضیح داد:ترکیه آرزوهای زیادی برای تجاوز و لشکرکشی دارد اما در این مرحله این آرزوها محال هستند.

عضو نمایندگی اداره خودگردان شمال و شرق سوریه در اقلیم کُردستان عراق درباره نشست ششم آستانه میان(روسیه و ترکیه و ایران) گفت:درست است پس از نشست آستانه سه طرف قصد دارند کُردها را جدایی طلب نشان دهند، اما در امر واقع کُردها جدایی طلب نیستند و ایران و روسیه تحت تاثیر ترکیه می‌خواهند خود را ضد اداره خودگردان نشان دهند.

عضو کمیته مرکزی حزب چپ کُردستان سوریه افزود:ترکیه به سمت تاریکی و دیکتاتوری محض پیش می‌رود و "اردوغان" هم مانند "صدام حسین" ترکیه را به سمت نابودی پیش می‌برد.

فتح‌الله حسینی ادامه داد:بحران اقتصادی که امروز در ترکیه وجود دارد و برخورد خشنی که با اپوزسیون می‌شود نتیجه سیاست‌های غلط امروز دولت ترکیه و شخص اردوغان است.

عضو نمایندگی اداره خودگردان شمال و شرق سوریه در اقلیم کُردستان عراق گفت:قدرت‌های بین‌المللی هم به دلیل منافع خود با ترکیه روبرو نمی‌شوند و سیاست‌های خطرناک ترکیه در اقلیم کُردستان عراق، سوریه، لیبی و مناطق دیگر را نادیده می‌گیرند.