سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 13 تیر 1399  ::  10:21   

سخنگوی دولت اقلیم کردستان:

اربیل به جای نفت، درآمدهای حاصل از فروش آن را به بغداد می دهد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی رسمی دولت اقلیم کردستان اعلام کرد که دولت اقلیم  برای توافق با بغداد اعلام آمادگی کرده و حاضر است که "درآمدهای نفت" را به دولت مرکزی عراق تحویل دهد نه "خود نفت" را.

به گزارش کردپرس، به نقل از رسانه های اقلیم کردستان، جوتیار عادل ضمن اشاره به نشست اخیر هیئت دولت اقلیم کردستان گفت که میزان حقوق پرداختی به کارمندان و حقوق بگیران اقلیم کردستان بستگی به درآمدها و توان مالی دولت دارد و دولت اقلیم بر اساس توان مالی و درآمدهای خود در مورد افزایش و یا کاهش میزان حقوقی که به کارمندان داده می شود تصمیم گیری میکند.

سخنگوی رسمی دولت اقلیم کردستان افزود که با اجرای قانون اصلاحات در اقلیم میزان درآمدهای اقلیم افزایش می یابد و درآمدهای دولت از فروش نفت، درآمدهای داخلی و بودجه دریافتی از بغداد تامین می شود و دولت بر این اساس و با توجه به میزان این درآمدها، در مورد میزان حقوق بعدی که به کارمندان اقلیم داده می شود و اینکه آیا 21 درصد از آن کاهش داده شود یا خیر، تصمیم گیری می کند.

وی خاطر نشان ساخت که ساماندهی حقوق مقامات عالی رتبه و کاهش  حقوق های کلان و ساماندهی وضعیت بازنشستگان و تشکیل صندوق بازنشستگی نیز بخشی از اجرای قانون اصلاحات است

همچنین گفت که بر اساس تصمیم هیئت دولت اقلیم، گفتگوها با بغداد در مورد نفت و بودجه و حقوق کارمندان برای کسب استحقاقات مالی اقلیم، در چارچوب قانون اساسی ادامه می یابد و در این راستا به زودی هیئت مذاکره کننده اقلیم، بار دیگر به بغداد اعزام می شود.

سخنگوی دولت اقلیم تاکید کرد: دولت اقلیم کردستان برای توافق با بغداد اعلام آمادگی کرده و حاضر است که "درآمدهای نفت" را به دولت مرکزی عراق تحویل دهد نه "خود نفت" را و افزون بر آن نیمی از درآمدهای داخلی اقلیم را نیز در مقابل دریافت استحقاقات و مطالبات مالی اقلیم به بغداد تحویل می دهد.

جوتیار عادل تاکید کرد که باید سه حزب اصلی تشکیل دهنده دولت اقلیم از اجرای اصلاحات حمایت کرده و به آن پایبند باشند.